Podstrony w panelu

Cześć!

Robie skrypt z panelem admina.

I mam problem i to duży.

Otóż jeśli wpiszę GLOWNAADMIN.php (Strona główna panelu) skrypt przekierowuje na stronę LOGOWANIE.php ponieważ nie wpisano hasła.

A jeśli wpisze nazwę podstrony np. DODAJKOMCIA.php to otwiera mi się podstrona (już nie przekierowuje).

Jak zrobić tak, żęby jak wpiszę np. DODAJKOMCIA.php to żeby przekierowywało mi na stronę logowania, a po zalogowaniu na stronę główną i jak na stronie głównej klikne na DODAJKOMCIA.php to otworzy mi się bez żądnego logowania (bo już się zalogowałem).

Pokaż kod. Bardzo mnie ciekawi jak rozwiązałeś problem logowania, bo domyślam się , że nie skorzystałeś z sesji… LOL.

haha :smiley:

No to podaj końcowy adres stronki - chętnie zaloguję się jako główny administrator ;]

70% stron z logowaniem (nie gotowych cms’ów) jest pisanych właśnie w ten sposób !

!isset($_SESSION[‘zalogowany’])

wiesz, że to można ręcznie ustawić ?

Przede wszystkim na samym początku daj session_start() i wstaw tę funkcję w każdym pliku, w którym będziesz używał autoryzacji. Po tym to już z górki, gdyż wtedy będziesz mógł używać zmiennych sesyjnych zdefiniowanych podczas logowania.

jak ? w końcu sesje działają po stronie serwera, a do tego nie każdy ma dostęp …

Nie działa session_start() :frowning:

Wyświetla się również to:

poczytaj o sesjach, sesja oparta na ciastku musi bezwzględnie być rozpoczęta przed wysłaniem czegokolwiek do przeglądarki

Czym rozpoczęta?

jeśli nie wiesz nawet czym rozpocząć sesję, nie mówiąc już o mechanizmie ich działania to jak Ty w ogóle zamierzasz się za to brać? kutar dał Ci odpowiedź

http://pl.php.net/manual/pl/ref.session.php

Czy musicie odsyłać mnie cały czas do różnych stron?

Tak to ma wyglądać? Podajcie jakiś przykład!

nie musimy, ale widać, że sam tam nie zajrzysz, więc?

session_name jest nie potrzebne, sesji nie trzeba nazywać

To jak to ma wyglądać? Na stronach niemoge się połapać.