Podsumowanie / Wymagania Komputera

Witam

Temat dotyczy się podsumowania komputera i jego wymaganiami

Więc podam parametry komputera

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 2

Typ procesora AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-7N400E (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio)

Pamięć fizyczna 256 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Karta wideo NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)

C: (NTFS) 3094 MB

  1. Co przydało by się zmienić żeby komputer był nieco lepszy do gier ? Nie oferujcie mi nowego PC!

  2. Gry typu Minecraft i Counter Strike 1.6 się tną jaką część lub części przydało by się zwiększyć żeby gry chodziły lepiej lub idealnie ?

  3. Tną mi się bardzo gry przeglądarkowe flashowe typu darkorbit.pl itp… A po nich bardzo obciążony jest system nie wiem czy to wina przeglądarki firefox 3.0 Czy części a jak części co przydało by się zmienić żeby chodziły ciut lepiej albo ogólnie dobrze ?

Jak możecie proszę odpowiadajcie w punktach jak ja żeby to wyglądało ogarnięcie

Mam nadzieje że podejdziecie do tego pytania poważnie bo mi bardzo zależy

Z Góry dziękuje i pozdrawiam

Po pierwsze podaj moc i marke zasilacza

Ciężko będzie dołożyć coś do tej konfiguracji…

Ewentualnie możesz kupić z 512MB RAM, podkręcić procesor.

Szkoda ładować kasę w socketA, bo to trup. Każdy grosz w niego władowany to stracone pieniądze a satysfakcja mocno wątpliwa. Lepiej zbierać na nowy (lub używany ale na dobrych podzespołach, czasem można wyrwać coś sensownego za małą kasę).

Jak jesteś uparty szukaj jakiegoś GF 6600 bub nowszego 7600 (GS`y są tańsze ale lekko kastrowane) ewentualnie odpowiednik Radeona (i tak za mocne karty jak na twój zestaw). Do tego RAM w kości 512 MB. Pamięć można złapać za grosze , gorzej z grafiką bo podaż lepszych modeli słaba.