Podświetlenie Klawiatury

(lys111) #1

Witam
W Acer Aspire S13 S5 przy uruchomieniu systemu automatycznie jest włączone podświetlenie klawiatury.Czy można zmienić te ustawienie???

(Domker) #2

Pod systemem Linux to jedna linia dodana do konfigu.
Pod Windows masz takie coś jak “Windows Mobility Center” / “Centrum Mobilne Windows” (o ile dobrze przetłumaczyłem)
Tam jest możliwość wyłączenia podświetlania klawiatury na stałe, bądź po upływie czasu.

(daras28-82) #3

I było krzaka kupować?

Nie ma tam nic odpowiedzialnego za podświetlanie.

Oczywiście nie żebym miał problem taki jak kolega, w ThinkPadzie klawa oświetlana jest wtedy tą funkcje włączymy kombinacją klawiszy, sama nie ma prawa się włączać i w głowie się nie mieści aby mogła, podobnie w przypadku Della.

(pasterjan) #4

Fn + F9

(lys111) #5

Nie w tym problem, po uruchomieniu systemu dotykam obojętnie który klawisz i automatycznie włącza się podświetlane. Oczywiście potem skrótem klawiszowym mogę wyłączyć podświetlenie.

(Domker) #6

Jest tam odpowiednia sekcja odpowiedzialna za podświetlanie klawiatury, ale producent musi w swoim sterowniku mieć to obsługiwane wtedy się pojawia.

(daras28-82) #7

Widzisz, u mnie to jest hardwareowe, fn+pg up, czyli dwa rogi klawiatury, działa niezależnie od systemu.

(lys111) #8

niestety w CENTRUM MOBILNOŚĆI brak jest sekcji ustawięń podświetlania klawiatury

(daras28-82) #9

Ale przecież kolega powyżej pokazał ci i mi na obrazku że jest.

(lys111) #10

(daras28-82) #11

No wiem, u mnie tak samo, nabijam się przecież.
Pozbądź się krzaka i kup Della albo ThinkPada, nie będziesz miał problemów.

(lys111) #12

Zmień Lekarza, oszukuje cię…

(daras28-82) #13

Że kto?
Ja?
Niby czemu?