Podświetlenie monitora

Nie mam telewizora i filmy oglądam z monitora 30".
Jak rozwiązać podświetlenie za monitorem?
LED, żarówki LED a może inne rozwiązanie?

Ambilight - szkoda, że nie można tego dokupić :frowning:

Czy ktoś ma takie listwy LED?

Chciałbym je uruchamiać tylko wtedy, gdy będę oglądał film.
Czy po wyłączeniu i ponownym włączeniu będzie świecić tak jak ją ustawiłem?
Mam na myśli, jasność, kolor itp… czy za każdym razem będę musiał to nastawiać.

Można samemu zrobić kupując LEDy i przyklejając je z tyłu obudowy monitora. Oczywiście nie da się wtedy ich tak kontrolować i konfigurować by idealnie kolor zawsze pasował do tego co wyświetla się na ekranie ale można spokojnie sobie samemu zrobić takie podstawowe tylne podświetlenie.

Adam Słodowy „Zrób to sam”. Myślałem, że już wyrośliśmy z tamtej epoki realnego socjalizmu :grinning:

To źle myślałeś. Poza tym nie warto dopłacać kilka stów do takiego bajeru jak można zrobić takie coś samemu zamykając się w koszcie między 15-30 zł w zależności od jakości jakich led użyjemy. Poza tym jak jakaś wiązka LED się uszkodzi/wypali to wystarczy odkleić i dokleić nową taśmę z ledami. A w przypadku wbudowanych ledów czeka nas serwis który sobie za taką wymianę wypalonych ledów kilka stówek weźmie.

Domyślam się też, że zapewne dla takich dziwnych ludzi jak ty ludzie którzy robią sobie sami custom chłodzenie wodne to też jacyś wyrwani z kosmosu.

A może popatrzysz ile to kosztuje, kliknięcie linka powyżej… nic nie kosztuje :grinning:

Ani samemu zrobić :grinning:

to co podlinkowałeś to zwykłe ledy gdzie ustalasz kolor pilotem a nie ambilight. ty szukasz czegoś w stylu:


Tylko rozumiem, że monitor masz podłączony do komputera?

Tu masz jak to wygląda

Patrz trollu wyżej co zapostował @aesereht

To jest to.
Dzięki.
I nie trzeba dłubać jak to sitwa sugeruje. :grinning: