Podswietlenie obudowy

Wentylatory mam podlaczone do kontrolera a nie do płyty

Kontroler najwyraźniej nie działa. Ostatni raz piszę. PODŁĄCZ DO PŁYTY! Skąd system czy program do sterowania ma wiedzieć co jest przyczepione do obudowy. Chyba, że masz jakiś tajemniczy kabelek do kontaktu obudowy z płytą główną!


Mam 3 metrowa taśmę led podpiętą pod płytę. Naokoło biurka leci. I działa

Gdyby nie dzialal to by podswietlenie nie dzialalo

Oczywiście, że się podłącza - jeśli się chce sterować oświetleniem z poziomu oprogramowania.

Dostaje prąd to swieci jak w fabryce ustawili, ale już nie posterujesz.

A jakies uzasadnienie ze nie działa?

A kiedyś działał?

@Had3s może inaczej: czego nie rozumiesz? Nie możesz sterować oświetleniem z poziomu oprogramowania, jeśli nie podłączysz wentylatorów/kontrolera do płyty głównej.

Skoro zasilanie do podświetlenia idzie do kontolera

Zrobiłem tak jak napisaliście i nic nie pomogło. Dalej nie mogę sterować a wentylator świeci słabiej niż jak byl podłączony do kontolera

Jak cos to od wentylatora mam dwie końcówki argb 1 żeńska a 2 męska

Podłącz do płyty głównej jeden wentylator, potem zainstaluj oprogramowanie producenta od sterowania (A)RGB, sprawdź jak działa - dopiero potem podłączaj resztę.

No przecież sprawdziłem

Po za tym jak ma ci on swiecic bez zasilania?

Aż sprawdziłem, bo windy używam tylko do grania. Zainstalowałem ten program i zrobiłem na niebiesko


na czerwono:

I teraz mam jak w piekle

Zasilanie LEDów masz z płyty (ARGB).

Męska jedna idzie na zasilanie druga na RGB(masz w instrukcji) a żeńska żebyś sobie przedłużył(wiadomo co :slight_smile: Jak zabraknie gniazdek na płycie to wiatraki mozna szeregowo i wszystkie świecą tak samo.

Jak na zasilanie? Zasilanie idzie od sata do kontrolera. Niby gdzie mam tą meska podlaczyc?

Nikt tu nie mówi o podłączaniu kontrolera do płyty, tylko samych wentylatorów.

Zrobiłem przeciez tak