Podświetlone ikony

Cały czas miałem ustawioną klasyczną tapetę, jednak dzisiaj chciałem coś zmienić na swoim pulpicie-zmieniłem tapetę. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że wszystkie ikony są podświetlone i nie da się ich “odświetlić”.

Tak to wygląda:

beztytuuutl.jpg

Spróbuj tak:

PPM na Mój komputer -> właściwości -> zaawansowane -> wydajność -> ustawienia

i zaznacz : użyj cieni dla etykiet ikon

Jest zaznaczone cały czas i nic.

Brak przeźroczystości w podpisach ikon na pulpicie Win XP

  1. Mój Komputer >> Właściwości >> Zaawansowane >> Wydajność >> Ustawienia >> Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

  2. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web >> zostaw puste pole przy Zablokuj elementy pulpitu, lub PPM na pulpicie >> Rozmieść ikony według >> usuń haczyk przy Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

  3. PPM na pulpit >> Właściwości >> Pulpit >> Dostosuj Pulpit >> Sieć Web, w zakładce strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

  4. Sprawdzić Start >> Uruchom >> regedit HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer czy nie ma tych wartości ClassicShell, ForceActiveDesktopOn, NoActiveDesktop W podkluczach Policies także. .

:slight_smile:

  1. Cały czas miałem to zaznaczone.

  2. Cały czas miałem tak ustawione.

  3. Też tak miałem.

  4. Wyskakuje informacja, czy chcę dodać do rejestru, naciskam Tak, wtedy wyskakuje:

“Nie można zaimportować regedit HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer: błąd przy otwieraniu pliku. Mogła nastąpić awaria systemowa dysku lub pliku.”

a kto ci napisał że masz dodać do rejestru?

pisze

Start >> Uruchom >> regedit

otworzy się okno Edytora rejestru

rozwiń plusikami klucz

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

klik na Explorer w oknie po prawej sprawdź czy nie ma wartości

ClassicShell

ForceActiveDesktopOn

NoActiveDesktop

:slight_smile:

Dodane 29.08.2011 (Pn) 22:30

spróbuj przestawić i powrócić do zaleconych

:slight_smile:

Po wejściu do katalogu Explorer wygląda to tak:

beztytuufil.jpg

Punkty 1,2 i 3-cały czas miałem to zaznaczone, jednak gdy to odznaczę, efekt nadal jest taki sam jak wtedy, gdyby było to zaznaczone.