Podwójna data w pasku zadań

0a44ab8e44ea5395.jpg

otóż mam taki problem, że kiedyś popsuł mi się zegar, i szukałam rozwiązania w internecie, no i ustawiłam sobie zegar i wszystko było ok, dopóki dopóty nie zobaczyłam, że data się w ogóle nie zmienia, a pod spodem dopiero pojawia się aktualna…

co można z tym zrobić?

Zacznij od sprawdzenia i ewentualnego ustawienia właściwego czasu i daty w BIOSie. Inne aplikacje związane z czasem odinstaluj, jeśli jakieś zainstalowałać i jeszcze je masz? Przy problemach z datą i czasem zawsze zaczynaj od sprawdzenia czasu w BIOSie i sprawności “biosowej” bateryjki.

a jak to zrobić?

To zależy od komputera! W każdym razie podczas (re)startu komputera należy szybko nacisnąć, najlepiej pukać(!), w odpowiedni klawisz. Z reguły Delete lub F2 , ale bywa inaczej. Ukazanie się BIOSa, to pojawienie się takiego niebieskiego ekranu z napisami dotyczącymi sprzętu zawartego w Twoim komputerze. Tam, na pierwszym miejscu, jest wyświetlany również czas i data, podlegające ustawieniu. Po ustawieniu, zmiany trzeba w BIOSie potwierdzić (z reguły klawiszem F10) i zrestartować komputer. Potem, po restarcie, data na pasku musi odpowiadać tej, ustawionej uprzednio w BIOSie. Ale, podkreślam , cała procedura zależy od komputera.

Jeśli potem, po codziennym uruchomieniu komputera czas na pasku nie odpowiada rzeczywistemu, to oznacza konieczność wymiany (raz na kilka lat) bateryjki zasilającej BIOS, a znajdującej się gdzieś na płycie głównej komputera.

ppm na zegar->ustaw datę/godzinę->zmień datę/godzinę->zmień ustawienia kalendarza->godzina->resetuj

dzięki, @nnick reset pomógł :))