Podwójna domyślna czcionka?

Problem czy raczej niedogodność ta występuje u mnie na komputerze już od dłuższego czasu i nie mam pojęcia co z tym zrobić. Zmiana domyślnej czcionki systemowej nic nie daje. Najlepiej zobrazują to screeny:

2010-01-27_22_19_43.jpg

hffu6.jpg

Jak widać zmiana czcionki następuje po literce “ń” a normalna czcionka wraca przy innej polskiej literce np. ł, ż, ę.

Problem występuje tylko w opisach programów, nie ma go w edytorze tekstu takim jak word, writer czy w na stronach internetowych w przeglądarkach.

Nic z tym nie zrobisz, niestety. No może poza aktualizacją systemu do Visty i/lub 7-ki, bo tam chyba ten problem nie występuje. A przynajmniej ja nie zauważyłem.

To co pokazujesz na obrazkach, to błąd windowsowej kontrolki RichEdit, o ile mi wiadomo nigdy nie naprawiony (przynajmniej prze Vistą).

Jakby ci się chciało, to odrobinę więcej na ten temat możesz poczytać na przykład tutaj.

Rozumiem i dziękuję za wyjaśnienie. Będę musiał szybciej pomyśleć nad zmianą sprzętu i systemu na 7 jednak… tym bardziej, że problem występuje też w powerpoincie ale w trochę inny sposób. Litery z polskimi znakami są wyświetlane tylko w arialu a reszta w wybranej przeze mnie. Brzydko to wygląda :expressionless:

A tutaj to już najprawdopodobniej tylko i wyłącznie twoja wina :slight_smile:

Używasz czcionki (czy, jak chcą niektórzy - fonta), który nie ma zdefiniowanych glifów charakterystycznych dla polskich znaków. Czyli ogonków przy ą ę, kreski nad ó itp.

eee… rotfl

Verdana, Times New Roman, Comic Sans - też nie mają swoich “polskich znaków”? Korzystają z arialowych w np. w powerponcie 2003 sp3

Nie bierz mnie za niedouka który nie wie, że niektóre czcionki nie mają polskich znaków :smiley: