Podwójna instalacja windowsa. Co potem?

Kurczę. Nie wiedziałem jak sformułować temat, więc napisałem trochę ten tekst bez większego sensu. Mniejsza o to. Problem, a raczej niedogodność jest takoweo formatu:

Zainstalowałem win xp najpierw na partycji c, a następnie na partycji d. Nie napiszę dlaczego tak zrobiłem, bo to długa i skomplikowana historia :slight_smile: Następnie sformatowałem partycję d i normalnie system się uruchamia z partycji c. Tylko denerwuje mnie teraz przy starcie systemu (jeszcze przed odpaleniem WinXP) wybór środowiska. Mam do wyboru:

WinXP Professional

WinXP Professional

Gdy wybiorę drugi (pozostałość ze sformatowanej partycji d) po chwili się restartuje i sytuacja się powtarza. Oczywiście mogę wybrać ten pierwszy i system się nienerwowo załącza. Chodzi mi jednak o sprawy estetyczne :slight_smile:

Moje pytanie: jak zrobić by system nie pytał się o rodzaj środowiska tylko normalnie przechodził do Windowsa. Czy to zabawa w Biosie, w jakichś rejestrach, czy jeszcze co innego?

Pozdrawiam i liczę na Wasz zmysł i doświadczenie :slight_smile:

Hey !!

Czesc,mozesz zrobic tak… kliknij start ,panel sterowania ,system .zaawansowane ,uruchamianie i odzyskiwanie ,ustawienia musisz wybrac ktory system ma sie pierwszy uruchamiac i wyczysc opcje czas wyswietlania listy uruchamiania systemow i wtedy ktory ustawisz pierwszego na liscie to bedzie sie odpalal bez pytania :smiley: ,pozdro :wink:

a tak w ogóle to po co intalowałeś wina na dwóch partycjach wiesz że każdy z windowsów potrzebuje ramu i gigabajtów tylko se kompa niszczysz jak byś nie mógł załorzyć nowego usera :o