Podwójna liczba procesora

A więc tak jak w temacie mam tak jak by podwójna ilość procesora nie wiem jak to określić wcześniej tego nie miałem pojawiło się wtedy gdy bawiłem się w biosie z podkręcaniem procesora lecz nie wyszło i teraz przez to mi się przycinają gry proszę o pomoc.Oto screen:

Reszta to :

GeForce 9800GT

monitor LG Flatron 19 cali

4 gb RAM

Windows XP SP3

Masz procesor dwurdzeniowy więc podana jest prędkość każdego z rdzeni. Wg mnie nie ma się czym przejmować. :slight_smile:

A co do podania reszty sprzętu, to faktycznie informacja o tym, jaki posiadasz monitor była niezbędna. :slight_smile:

no ale nie wiem czemu mi sie gry zacinają zrobiłem wczoraj formata i to samo a co do tego monitora to tak jak by miał za małe odświerzanie chociaż jest na 75.Nagle się przycina na 10 sekund tak klatkuje a po tem normalnie i tak w kółko nie wiem co jest grane.

We właściwościach widnieją dwie wartości, bo Pentium Dual Core E5200 (jak sama nazwa wskazuje) jest procesorem dwurdzeniowym. Standardowe taktowanie to właśnie 2,5GHz. Odświeżanie jest prawidłowe dla tego monitora i nie ma związku z zacinkami.

Masz na przyszłość nauczkę, żeby nie bawić się OC, jeśli nie posiadasz należytego doświadczenia. A dodatkowo bez dobrego chłodziwa i na kiepskim zasilaczu możesz puścić pc z dymem.

Sterowniki do chipsetu, najnowsze do grafiki i DirectX zainstalowałeś?

zainstalowałem te co miałem na płytce z kompem.A nie wiecie co poprawić w tym OC ? albo jakoś zrestartować bios tak jak wcześniej było?

Chłodzenie jakie? Model zasilacza?

zasilacz Modecom 500W MC-500 Obudowa Midi ATX Wentylator na Procesor

Tak powinno pokazywać.

Pierwsze oznaczenie to model procesora, po małpie jego częstotliwość nominalna (fabryczna), a poniżej to częstotliwość pracy.

Częstotliwość nominalna i pracy to dwie różne wartości, czasem częstotliwość pracy jest niższa (oszczędzanie energii), czasem może być wyższa (podkręcanie).

Może jakiś podzespół przegrzał się przy próbie podkręcania?

U mnie przykładowo pisze Intel® Core2 CPU 4300@1.8GHz 2.4GHz

Przy uruchamianiu BIOS zauważył, że procesor ma FSB zaledwie 800MHz (tyle ten model ma), a Core2Duo zazwyczaj mają 1066MHz i spytał, czy przestawić. Ja odpowiedziałem że tak i od tej pory mi chodzi przy 2,4GHz, a że chłodzenie ma dobre (na ciepłowodach) to się nic nie grzeje :smiley:

Tylko nie wiem czemu mi się po tym wszystkie gry zacinają gdy wcześniej się tak nie działo ? :cry:

Zrobiłeś formata i najprawdopodobniej nie zainstalowałeś sterowników do grafiki oraz DirectX (na płycie dołączonej do kompa było pewnie tylko do chipsetu, audio i lan).

Zainstaluj te sterowniki: http://www.nvidia.pl/object/winxp_190.62_whql_pl.html

A potem to: http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html

Być może masz trochę uszkodzoną karty graficznej. Sprawdź temperaturę karty graficznej. mi też mięliśmy takie problemy. Bo GeForce 9800GT ma czasem wadliwy Chłodzenie. Najlepiej otwórz obudowie albo zamontuj sobie wiatraczek obudowie.

a może mogło trochę zamulać przez to ze kiedy odkręcałem wiatrak nad procesorem “zdarła się” pasta termoprzewodzaca i może ponownie to trzeba nasmarować ?

bo wszystkie sterowniki są w porządku

lub może też wyjąć baterie od biosu jeżeli grzebałem w biosie to by się zresetowało wszystko ?

Czekam na propozycje :roll:

trzeba nasmarować pasty. Ale nie pewnie. A Chłodzenie radiator można odmontować. I powinno nasmarować pasty. Najlepiej zapytaj frmą nvidia.