Podwójne klikanie myszki

Witam,

od dłuższego czasu mam problem z bezprzewodową myszką marki Tracer - niestety opakowania przed sobą nie mam i jedynie co widzę pod samym urządzeniem, co mogłoby być konkretnym modelem produktu to Tracer VorteX nano RF.

 

Objawia się on tym, że od czasu do czasu (a chwilami nader często) mysz klika mi podwójnie.

Dwa przykłady takiej sytuacji:

  1. Chcę otworzyć stronę przeglądarki w karcie -> klikam na link z wciśniętym CTRL -> otwierają mi się dwie karty.

  2. Zaznaczam tekst np. w edytorze -> kiedy puszczam LPM po wykonaniu czynności zaznaczenie znika, tak jakbym kliknął obok tekstu.

 

Reklamowałem dwukrotnie urządzenie, za każdym razem moje zarzuty były zbywane, że wszystko jest z nią w porządku i że wina zapewne leży po stronie mojego komputera. Jeden raz sprzedawca zasugerował, że winą może być dodatkowy przycisk po środku myszy, tuż za rolką (jest na nim napisane CPI), że on niby ma służyć do przełączania podwójnego/pojedynczego klikania, ale jedyne co zauważyłem po jego użyciu to to, że zmienia mi się czułość myszy.

 

Pozdrawiam i dzięki za ewentualną pomoc.

A jak działa na innym kompie?

 

Jak działa na sterowniku systemowym? a jak na sterach firmowych - o ile stosujesz?

Sprawdzane było na dwóch innych komputerach, ale przy niezbyt długim użytkowaniu i było wszystko w porzadku.

O sterownikach w sumie nie pomyślałem i z tego co kojarzę, to nie instalowałem nic od Tracera. Jeżeli to by rozwiązało problem to mogę tylko śmiać się ze swojej głupoty :wink:

 

edit:

Zajrzałem na stronę producenta i żadnych sterowników do mojego modelu nie widzę.