Podwójne napisy tylko w RMVB

Witam,

Mam problem taki jak w tytule, program Bestplayer wyświetla mi podwójne napisy. Jedne są jakby wtopione w film, a drugie są dodane za pomocą programu. Nie wiem jak usunąć te wtopione w film, bo są one bezczelnie na środku filmu :/.

Problem jest o tyle dziwny, bo występuje to tylko w filmach RMVB. Widziałem rozwiązanie podobnego problemu, ale tylko przy DivX-ie, niestety zastosowanie go do mojej sytuacji nie pomaga :(.

Posiadam kodeki FFDSHOW i wyłączone wszystkie opcje dotyczące wyświetlania napisów w tychże kodekach. Nie wiem co jest grane.

Dodatkowo do obdługi RMVB mam zainstalowany RealMedia Alternative.

Miał ktoś z Was podobny problem w związku z podwójnymi napisami w RMVB? Podkreślę, że problem istnieje tylko w RMVB :(.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i przy okazji życzę Dosiego Roku :).

A masz może taką zieloną strzałkę przy zegarze? Jak masz to prawym i hide subtitles.

Niestety nie ma zielonej strzałki :S.

Miałem podobny problem w ALLPlayerze. Napisy wtopione, jak to nazywasz, były wtedy, kiedy nazwa filmu i pliku tekstowego była identyczna. Przy różnych nazwach po otwarciu filmu trzeba było otworzyć napisy. Nie wiem, czy Ci coś pomogłem… Pozdrawiam.

Hmmmmm… To jest teraz dopiero dla mnie zagadka :S. Zrobiłem tak:

  1. Zmieniłem nazwę pliku z napisami.

Efekt: Odtwarzacz samemu nie dodaje tekstu, ale te zlane napisy i tak są!

  1. Usunąłem całkiem plik z napisami z dysku.

Efekt: Odtwarzacz oczywiście nie znajduje napisów, ale zlane napisy CIĄGLE SĄ, mimo, że nie ma ich fizycznie na dysku!

Nie mam już pojęcia o co w tym chodzi. W gwoli ścisłości oczywiście powiem, że pliki RMVB nie mają napisów zlanych w strumień video!

Nie wiem już sam… Może to wina programu Napi-projekt, który niedawno instalowałem? Jakiś czas temu go odinstalowałem i chyba od tego momentu zaczęły się takie harce, ale dlaczego, to już sam nie wiem :S.

SubEdit-a ściągnij z vortalu :slight_smile: :smiley:

Testowałem już SubEdita, Bestplayera, BSPlayera, AllPlayer, Windows Media Playera 11 i wszędzie jest to samo, więc to raczej nie będzie problem odtwarzacza… to chyba kwestia filtrów RMVB, ale nigdzie nie mogę znaleźć opcji, które mogłyby być odpowiedzialne za napisy w tych plikach, w Real Alternative nigdzie nie ma takich opcji :S.

ffdshow > direct vobsub > general > loading > spróbuj z load when needed, bądź z do not load.