Podwójne napisy w filmach.. Jak to zmienić?

Witam! Mój problem polega na tym że jak odtwarzam film z napisami w subEdit playerze to napisy wyświetlają się zdublowane;/

jedne w tle których w ogóle nie moge modyfikować a drugie takie jakie powinny być;p

posiadam kodeki

ACE Mega Codec Pack, FDD show i chyba jeszcze jakieś Divxa… Bardzo proszę o pomoc:)

W ustawieniach FFDShow —> Konfiguracja dekodera video —> “odptaszkuj” napisy lub po prostu wyłącz wyświetlanie napisów w SubEdit.

Podczas oglądania filmu na pasku pojawi się zielona strzałka. PPM na strzałkę i opcja Hide Subtitles, jedne znikną. Ale niestety tak trzeba robić za każdym razem jak się ogląda film więc zastosuj sie do porady “grand’a”

FighterPL ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Próbowałem w tym FDDshow-ie pozmieniać ale nawet jak ‘‘odptaszkowałem’’ wszystkie okienka związane z napisami to dalej jest to samo…;/ wygląda to tak jakby film miał wbudowane napisy i nie można ich modyfikować… :confused: Tyle że one nie są wbudowane bo na drugim kompie wszystko jest ok :confused:

W takim razie napisy podkłada inny kodek (nie FFDShow). Musisz go znaleźć i odinstalować lub wyłączyć napisy. Napisy możesz też wyłączyć w SubEditcie.

Pokazuje Ci się może zielona strzałka w trayu (w prawym dolnym rogu) podczas odtwarzania video?

Jakie rozszerzenie ma plik?

Napisy “wrenderować” w film możesz za pomocą trzech sposobów, jeśli się nie mylę:

  • ffdshow (twierdzisz, że odznaczyłeś odpowiednie opcje)

  • DirectVobSub - jeśli masz, to go usuń - wystarczyCi ffdshow

  • DivXG400 - zdaje się, że jest w paczce Ace Codec…coś tam (ta, którą wymieniłeś).

Zatem pobierz program gspot, z menu system daj List Codecs and…" i sprawdź, który z tych filtrów masz, bo jak na razie to właściwie nie wiadomo, który z tych filtrów jest odpowiedzialny za dodawanie wrenderowanych napisów.

Możesz go wyrejestrować z systemu - pomoże w tym gspot - po wykonaniu listy jak wcześniej, wybierasz dany filtr, prawoklik i "Unregister). To samo można zrobić “ręcznie” poleceniem regsvr /u nazwafiltra.ax, ale z gpostem będzie prościej.

Napisz, co z tego wyszło.

Tak na marginesie - do czego potrzebne są Ci kodeki DIVXa, skoro masz ffdshow ? Ta paczka “Ace Codec…coś tam” też się zdaje zawiera DIVXa i ffdshow !. Troszkę dużo Ci się tego porobiło. Czy wiadomo z którego ffdshow teraz korzystasz ? Z tego co instalowałeś oddzielnie czy tego z paczki “Ace Codec…coś tam” ?

używam fddshow wbudowanego do kodeków ACE… no ale dzięki:) spróbuje jeszcze raz:)

wystarczy że plik tekstowy do filmu będzie miał inną nazwę niż film wystarczy zmienić jedną literkę! lub wyłaczyć napisy w programie subedit.a podwójne napisy są dlatego że kodek je wstawia po to aby móc oglądać film z napisami na telewizorze jak masz podłączony do kompa

podłącze się do tematu. zmieniłem nazwę napisów i wszystko jest ok:) napisy pokazują sie pod filmem tylko jeszcze chciałbym zmniejszyć czcionkę bo ta jest szalenie duza! (allplayer)