Podwójne otwieranie się explorera

Od aktualizacji z Win8.1 do Win10 zauważyłem drobny problem - prawie każde okienko explorera które odpalam otwiera się dwa razy pod rząd. Rzecz w tym, że nie tak, że zostaje, tylko otwiera, zamyka i otwiera ponownie.

Przykład I:

  1. Klikam strzałkę przy pobraniu i wybieram “Pokaż w folderze”

  2. Folder otwiera się w nowym oknie explorera po raz pierwszy

3.a. Okno zamyka się samoistnie po czym otwiera ponownie.

3.b. Jeżeli nie wystąpiło to co w 3.a., mogę w tym oknie pracować, po czym po zamknięciu okna ręcznie przeze mnie, otwiera się ono ponownie…

  1. Zamknięcie okna za drugim razem zamyka je permanentnie.

 

Przykład II:

  1. Otwieram folder widoczny na pulpicie.

  2. Uruchamia się w nowym oknie explorera.

… analogicznie do Przykładu I.

 

Czy wiecie co może być przyczyną i jak ukrócić tę sytuację? Pliki systemowe są nienaruszone (sprawdzone), instalacja jest w miarę świeża (zarówno 8.1 jak i update’u do 10). Z góry dzięki za pomoc.

 

Komputer: ASUS X202E

Błąd jest chyba powszechny. Z tego co czytałem sporo osób ma z tym problem. Mają go dopiero naprawić.

@pdjemba, możesz podrzucić mi jakieś źródła? Szukałem tego pod różnymi hasłami i nie znalazłem nic, może źle się do tego zabrałem? :wink:

Tu jest wzmianka :slight_smile: Z tego co kolega pisze, ostatnia aktualizacja nie naprawiała tego błędu. Trzeba czekać na Service Release 1.

Czytałem to i przeoczyłem wzmiankę o tym problemie. Nosz… ech ech, dzięki :wink: To czekamy na poprawioną aktualkę.

 

A co do szukajki, to nie działa praktycznie nigdzie u mnie. Cokolwiek próbuję wyszukać, nawet *.* - zwraca pusty wynik. Trochę niepokojące.