Podwójne urodziny w Kalendarzu Google na iOS

#KalendarzGoogle #Google #iOS #iOS17 #Urodziny

Witam!

Dlaczego na iOS w aplikacji Kalendarza Google wyświetlają mi się podwójnie urodziny tych samych osób, tego samego dnia? Mam dostęp też do Androida i tam jest w porządku, pojedynczo są urodziny. W wersji webowej Kalendarza Google również jest pojedynczo, w porządku.

O co chodzi? Może tak się dzieje przez to, że pobraly mi się kontakty do tej iOS’owej aplikacji z Konta Google??

Z góry dzięki :slight_smile:

Bo jak masz IOS to masz korzystać z ich kalendarza i ich przeglądarki i w ogóle ich softu a nie jakieś herezje z Google. :grinning:

:stuck_out_tongue: Wiesz co? Rzecz gustu i każdy korzysta z tego co jemu odpowiada. Jest Google Chrome na iOS, to sobie korzystaj. To twoj smartfon - to ty am robisz co chcesz i używasz go jak chcesz…

Apple pozwala zsynchronizować kontakty z Kontem Google / Gmail’em? Pewnie! Po co przenosić dane na iCloud, skoro on nie jest multiplatformowy, a Gmail, Kalendarz Google czy Kontakty Google tak? To twoja zabawka (smartfon) i używasz go po swojemu.

Właśnie u Apple to jest tak, że nie bardzo działa cokolwiek, co jest spoza ich stajni. Tak, jakby złośliwie coś ciągle grzebali, żeby utrudnić życie. Taka polityka tej firmy.

Apple pozwala zsynchronizować kontakty z Kontem Google / Gmail’em? Pewnie! Po co przenosić dane na iCloud, skoro on nie jest multiplatformowy, a Gmail, Kalendarz Google czy Kontakty Google tak? To twoja zabawka (smartfon) i używasz go po swojemu.

Ten iPhone Xs to nie mój daily. Moim Daily Phone’em jest S23+ od Samsunga z Androidem. Ja zostanę przy Androidzie. Ten iOS to na potrzeby kanału YouTube i poszerzenia wiedzy. Tyle.

Nom, pozwala, tylko sęk w tym, że nie zawsze, wszystko działa. Tak to jest ze środowiskiem Apple.
To nie mój, wymysł, tylko ichnia polityka. Np. chrome na MacOSX niby działa, niby synchronizuje itd. ale co aktualizacja w systemie, to a to jakaś czerwona ramka, a to wiesza się, a to liter polskich nie ma itd, itd. tak jakby Apple złośliwie, jakieś drobne zmiany robił, aby obsługa innego softu dawała się we znaki, żeby użytkownicy nabrali wrażenia, jakie to inne jest złe, a ich super. I mam wrażenie, że to nie tylko moje żarty, ale faktycznie część ich polityki. Uprzykrzać życie użytkownikom, stosującym rozwiązania konkurencji.

No ok, najważniejsze, że na Androidzie i tym s23 Plus jest dobrze. Na pc też ok. Już myślałem, że to coś mi pogrzebało, albo ja coś podkręciłem w Kalendarzu Google. Może być bug w wersji na iOS.

To, że widać 2 urodziny tej samej osoby jednego dnia, to do zaakceptowania jeszcze. Gorzej, jakby to były 2 różne osoby.

Można próbować wywalić datę urodzenia z książki telefonicznej na próbę.

Można zgłosić do Google i z czasem może coś zrobią.

Na pewnej grupie Facebook’owej pewnego Youtuber’a zajmującego się Apple’em Mateusza Krawczyka napisano mi, że mogły się zsynchronizować 2 kalendarze. Jak to 2 kalendarze, można w Kalendarzu Google mieć 2 kalendarze?? Może na iOS mam włączone 2, a na Androidzie jeden, w wersji webowej też jeden? Co i jak?

Jasne, na koncie Google możesz mieć kilka kalendarzy. Jak korzystasz przez stronę to wybierasz, który ma być wyświetlany

Jak dodajesz konto Google do programu, to również zawsze gdzieś w opcjach możesz wybrać, które kalendarze mają być subskrybowane.

Tyle, że jak masz dwa razy to samo, to dziwne bo to by oznaczało, że masz dwa takie same kalendarze.

Tak czy inaczej, po jakimś czasie walki z dodawaniem kalendarza Google do Thunderbirda, Outlooka, Windowsa i paru innych, dałem sobie z tym luz. Niby działa ale zawsze się coś knoci w najmniej oczekiwanym momencie. Miałem zwłaszcza problemy z synchronizacją, zmieniłem jakieś wydarzenie i tej zmiany nie było albo zostawała nadpisana. O problemie dowiadywałem się po kilku miesiącach jak jakieś powiadomienie nie wyskoczyło… Ten kalendarz najlepiej działa przez https://calendar.google.com/ a jeżeli brakuje Ci powiadomień w kliencie desktopowym, to ustawiaj je tak żeby przychodziły na mail a następnie w kliencie poczty ustaw filtr, np żeby dodawał do takiego maila gwiazdkę czy/i jakąś etykietę i/albo przenosił do określonego folderu.

@Bradlee
image

hehe, ja mam 5 kalendarzy. Tylko „Urodziny” mają kolor zielony. Na Androidzie zaznacza mi urodziny na zielono pojedynczo, a na iOS - również na zielono, tylko 2 razy jest osoba wpisana.

5, tylko piąty najwyżej zawiera dane prywatne…

No musiałbym podać SS z iOS, ale tego nie zrobię, bo prywatność.

tadaaa! Problem rozwiązałem! Jak? Na iOS w Kalendarzu Google wchodzimy do ustawień aplikacji → „Urodziny” → i wyłączylem opcję „Other”. To jakieś konto systemowe. Zaznaczyłem tylko konto z moim adresem E-Mail - chyba to jest Google, nie? No i co? Urodzinki pojedynczo!

Dodatkowi na smartfonie z Androidem w ustawieniach aplikacji Kalendarza Google wyłączyłem sync ze Samsungiem. Mój kalendarz niech się sync. wył. z Google’em.

Zrobiłem to stukając kolejno w:

  • Otwórz Kalendarz Google na Androida;
  • Przejdź do ustawień w menu po lewej;
  • Stuknij na „Zarządzaj kontami”
  • Odznacz konto Sansung Account. Wtedy - chyba kalendarz od Samsunga już nie będzie się synchronizowal z Samsung Account, ale używaj jednej usługi - chyba, że zapisujesz inne rzeczy tum a inne tam, to sobie zostaw. Dzięki czemu w aplikacji od Googla widzisz dane z kalendarza Samsunga.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.