Podwójny folder desktop

Witam,

zwracam się pomoc gdyż jestem lekko zaskoczony strukturą folderów w viście. W moich dokumentach mam dwa foldery: “Desktop” oraz “Pulpit” które zawierają (prawie) identyczne listy plików. (http://zapodaj.net/35bf13f24aee.jpg.html

) Te pliki są chyba w jednym i drugim folderze takie same, gdyż usunięcie z jednego folderu powoduje usunięcie z drugiego i vice versa. To samo ze skopiowaniem coś do nich. Ponadto po usunięciu któregoś z tych dwóch folderów jest on na nowo przywracany.

Jak to naprawić??

W czym ci to przeszkadza? Po prostu to jest ten sam folder z dwoma skrótami nic więcej. (Jeden po angielsku jeden po Polsku)

p.s. ja mam to samo

Na tym drugim (bez ikonki charakterystycznej - zwykła ikonka folderu) kliknij prawym > Właściwości > Ukryty > Zastosuj zmiany tylko do tego folderu…

Po problemie…

Przeszkadza mi to gdyż jest to trochę głębsze, tzn w “desktop” jest jakiś skrót “pulpit” a w nim znowu “pulpit” a w nim “desktop” itd i w rezultacie jak mam coś na pulpicie to jako lokalizacja jest wpisane:

C:\Users\Lukasz16a\Desktop\Desktop\Desktop\Desktop\Desktop\Desktop\Desktop\Desktop\Desktop\Desktop\Desktop\Desktop\Desktop\Desktop\Desktop\Desktop

:o