"Podwójny" klik myszy przy kliknięciu pojedyńczym

Witam. Mam problem. Mianowicie w niektórych (nie wszystkich) folderach - dotyczy to zwłaszcza tych, gdzie jest duża liczba katalogów/plików mam dziwny efekt. Dotyczy to myszki. gdy chciałbym zaznaczyć dany katalog to on się otwiera, jakby go kliknął dwa razy - to samo tyczy się przycisku “Wstecz”. Nie zawsze tak jest, od czasu do czasu. Ponadto chcąc zaznaczyć większa liczbę plików poprzez PPM i przeciągnięcie również czasem włącza się zmiana nazwy plików, przenoszenie plików, ich otwieranie. Co może być tego powodem, zbyt duża liczba plików ? Myszka się psuje? Dodam, że nie mam ustawionego otwierania za jednym kliknięciem - trzeba kliknąć dwa razy.

Wygląda mi to na zużycie myszy.

Przyciski w myszy (i ogólnie we wszelkich urządzeniach) z biegiem czasu się zużywają od wciskania i albo przestają kontaktować albo wręcz odwrotnie zaczynają kontaktować same z siebie lub przy bardzo lekkim naciśnięciu.

Jak ktoś się zna to można się pobawić w wymianę przycisku ale chyba bardziej się opłaca kupić nowego gryzonia.

Znać się nie trzeba, wystarczy umieć posługiwać lutownicą i odsysaczem do cyny…

Piotr92 , no właśnie to mam na myśli…

arlid , wykonaj następujące czynności:

1.Otwórz dowolny folder

2.Kliknij Narzędzia -> Opcje folderów…

3.W polu Klikanie elementów, kliknij Podwójne kliknięcie

Powinno działać. :wink:

tux35 , koledze nie chodziło o to.

A zresztą sam napisał że ma tak ustawione.

Z moją myszą był podobny problem. Czasem nadgorliwie pojedyncze kliknięcie “zmieniała” w podwójne, a czasem - nygus jeden - zamiast podwójnie, klikała pojedynczo. Do tego dziwne zachowanie - takie, jak opisał arlid. Myszko, czas na emeryturę…

Hmm, rozebrałem, pomajstrowałem i działa :slight_smile: Chwilowo wcześniejszej emerytury chyba nie przewiduje, na razie nie ma nawrotu problemu. Dzięki za pomoc.

Hm ja mam swoją myszkę Habu już prawie pięć lat i ostatnio naprawdę ma dziwne odpały. Ile wynosi mniej więcej czas eksploatacji takiej myszki?

W mojej albo kursor dziwnie drga przez pierwsze minuty od uruchomienia, albo właśnie kliknięcia zmienia na podwójne.

Tego nie da się tak jednoznacznie określić, pewni producenci są znani z bardzo trwałych myszy (np. A4Tech) a inni z bardzo nietrwałych (np. Labtec), dużo też zależy od samego modelu.

Generalnie jest tak że te droższe są trwalsze ale nie ma też sensu kupować super drogie markowane jakąś rozreklamowaną nazwą bo płaci się w nich głównie za nazwę a ich jakość/trwałość może być marna.

Co do samego efektu drgania to jest to typowy objaw zużycia w myszach optycznych, ja osobiście wolę klasyczne kulkowce bo w nich jak jest problem z kursorem to wystarczy wyczyścić kulkę i rolki.

Na marginesie aktualnie zamiast myszy używam tabletu graficznego…