Podwójny obraz na monitorze

Witajcie,

nie wiem jak to opisać, ale mam problem z obrazem wyświetlanym na monitorze Samsung SyncMaster 2243ew. Problem polega na tym, że litery rzucają jakby cień i nie tylko litery, ale właściwie wszystko co jest na jasnym tle. Mam wrażenie, że z dnia na dzień stan się pogarsza. Posprawdzałem podłączenia kabla do monitora i komputera, ale problem nie zniknął. Czy ktoś wie co może być tego powodem?

Jak sam nie wiesz jak opisać to jest mała szansa że ktoś będzie w stanie zrozumieć co chcesz opisać.

Czy zrób zdjęcie obrazu i prześlij

ps. monitory tak jak i inny sprzęt się psują z wiekiem, zakładam że monitor nie pierwszej świeżości/nowości

1 polubienie

Na zdjęciu to nie wyjdzie. Chodzi o rzucanie cienia - słabego, ale jednak. Ogólnie jak się patrzy na cały obraz to w którymś momencie przeszkadza, bo ma się wrażenie takie, jak przy wadzie wzroku, jakby obraz traci ostrość. Początkowo sądziłem, że to może coś z moim wzrokiem nie tak, ale to tylko przy tym monitorze się tak dzieje.

Podstawowe pytanie - masz monitor podłączony cyfrowo (DVI), czy analogowo (D-Sub / VGA)?

Zakładając, że analogowo:
Podłącz cyfrowo… i pewnie będzie OK.
Jeśli koniecznie musisz analogowo to monitor powinien mieć coś w stylu opcji “Auto”, w której dokunuje synchronizacji do sygnału. Ewentualnie sam możesz się pobawić ustawieniami fazy itp. Wszystko powinno być w menu. Podejrzewam, że się poprostu rozjechał z sygnałem. Znowu … przy podłączeniu cyfrowym w ogóle nie ma takich problemów.

1 polubienie