Podwójny pasek Crystal Pack XP?

(Maximsyndicate) #1

Cześć forumowicze!

Czekając w kolejce przed gabinetem lekarza, rozmawiałem z przypadkowo spotkanym starym znajomym na temat programu Crystal Clear 1.0.

Ów znajomy mówił mi, że jest program, dzięki któremu można mieć dwa paski - np. jeden u góry, a drugi na dole - np. chowany.

Żałuję, że nie dopytałem o szczegóły. Wiecie coś na jego temat? Czy trzeba odinstalować stary CC 1.0 i zainstalować nowy, czy tylko doinstalować?

Dzięki za informację.

Maxim

(Homik1983) #2

Wydaje mi się, że twojemu znajomemu chodziło o pasek Dock - czyli ten na górze obrazka. Aby mieć taki pasek wystarczy zainstalować program RocketDock lub ObjectDock. Polecam ten pierwszy, ze względu na mniejsze użycie zasobów, pełne spolszczenie i szybsze działanie.

(Dawiddek55) #3

Narv, jemu chodzi chyba o to, że chce miec dwa takie paski. Kiedyś słyszałem o takiej możliwości, jednak nic o tym nie wiem, mozna jedyne wykupic program Object Dock PLus, który ma takie zakładki-możesz je tworzyć, każda zakładka to nowa wolna przestrzeń na pasku Dock :wink: jednak nie można mieć na pulpicie chyba kilka taki pasków na raz. jednak jak chcesz koniecznie przetestować taką możliwość, zainstaluj Objectdock i RocketDock jednocześnie, czego odradzam, mogą się programy pobić i może to do formata doprowadzić!!

(Homik1983) #4

ObjectDock w płatnej wersji (czyli Plus) posiada możliwość tworzenia zarówno zakładek jak i kilku pasków Dock (również jednocześnie). Nie ma wtedy potrzeby instalowania kilku takich programów.

Jednak minusem jest cena, bo wg mnie 60 zł za taki pierdółkowaty program w wersji Plus, to stanowczo za dużo. Tym bardziej, że spolszczenie z wersji na wersję jest coraz gorsze (nie wiem jak to możliwe ale postęp spolszczenia cofa się, w starszych wersjach polskie tłumaczenie było niemal pełne, teraz z tego co widziałem sięga może 50%, brakuje tłumaczenia niektórych opcji, które 4 wersje wcześniej były już przetłumaczone [-X - przynajmniej tak jest w wersji darmowej). Poza tym najnowsza wersja ObjectDock lubi się czasem wywalić lub nie uruchomić podczas autostartu - szczególnie gdy włączony jest plugin pogody. Dlatego polecam w pełni darmową alternatywę jaką jest RocketDock, przemyśleć ustawienie i ilość ikon tak aby pasek był przejrzysty i jeden pasek powinien wystarczyć. Gdybyś chciał gadżet pogody dla RocketDock (taki sam jak w starych wersjach ObjectDock, czyli pobierający informacje o pogodzie ze strony weather.com) to daj znać, wrzucę na jakiś hosting plików.