"Podwojny" start systemu

Problem jak w temacie, sprzet może nie najnowszy:

Laptop Hi-Grade

1,2 GB

Intel Celeron

1,6 GHz

ale dziala i to najwazniejsze, poza tym jest mi potrzebny tylko do szybkiego przegladania internetu. Caly czas korzystalem z XP jednak system dzialal bardzo wolno, zawieszal się a podczas staru lub wylaczania pojawial się bluscreen z ktorym nikt nie mogl sobie poradzic. Gdzies wyczytalem, ze dobra opcja będzie „przesiadka” na Linuxa co tez zrobilem-Ubuntu 12.04. Komp dostal kopa to fakt jednak pojawil się problem podczas uruchamiania, po ok.2-3min od wlaczenia wszystko się blokuje, klawiatura i kursor myszy i jedynym sposobem na ponowne uruchomienie jest uzycie klawisza ON-OFF, po tej operacji system smiga już bez problemowo. Niby problem nie wielki jednak jakas usterka gdzies jest. Czy ktos może podpowiedziec jak ja rozwiazac? Z gory dzieki-pozdrawiam.

Jeżeli Windows wyrzucał Bluescreeny oraz zawieszał się przy uruchamianiu, a teraz Ubuntu zawiesza się jakiś czas po starcie, to osobiście podejrzewałbym jakiś błąd sprzętowy, z którym raczej ciężko będzie coś zrobić. Osobiście nie bardzo mam pomysł, co to może być, więc może poczekaj na kogoś ode mnie mądrzejszego, ale ja bym sprawdził dwie rzeczy:

  • [*:2ccc805l] po restarcie po zawieszeniu sprawdziłbym, czy coś ciekawego dotyczącego chwil przed zablokowaniem jest w pliku /var/log/syslog (mam nadzieję, że to tam Ubuntu zapisuje takie rzeczy)
    wyłączonym ACPI (tutaj instrukcja obrazkowa)

Wodnik24 , na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich znaków diakrytycznych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż), proszę poprawić swój post, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

Przepraszam ale pomimo sciagniecia polskiej wersji nie mam w pelni polskich znakow-odrobina dobrej woli i wyrozumialosci-nie robie tego celowo

Uruchom terminal i wykonaj takie polecenie, które włączy Ci polskie znaczki.

setxkbmap pl

Ok-znalazlem terminal, wpisalem polecenie i… Ucze sie dopiero tego systemu i poki co nie kumam jeszcze co i jak, bede wdzieczny za dalsze wskazowki…

Po wyjaśnieniach użytkownika, przywracam temat.

Dzieki-w takim razie wrocmy do zrodla a raczej do problemu-jak mam zainstalowac pelne polskie znaki-znalazlem terminal i co dalej-widze gdzie wpisac polecenie ale nie wiem jak je zatwierdzic-rozwiazmy wpierw problem polskich znakow i pojdziemy dalej…

Najprościej, wciskając klawisz enter.

Po otworzeniu terminala i wpisaniu polecenia wciskam ENTER ale niestety nic się nie dzieje:

  1. otwieram terminal i widze: nazwakomputera@komputer:-$

  2. po znaku $ wpisuje polecenie i zatwierdzam

  3. przerzuca mnie znow do: nazwakomputera@komputer:-$

  4. i tak w kolko… a polskich znakow jak nie było tak nie ma

Jaką masz klawiaturę? Ten laptop kupowany był w Polsce?

Tzn? Laptop jest angielski i tutaj tez zostal kupiony, czy to ma jakies zasadnicze znaczenie?

Zdarzają się problemy w przypadku klawiatur, np. niemieckojęzycznych, z tą raczej problemu być nie powinno, ale pewności nie mam. Zobacz czy działa poprawnie wciśnięcie klawiszy Shift+~+a/c/e/n itd. (po shift jest tylda).

No więc tak, sprawa może o tyle dziwna ze piszac bezposrednio na stronie pod postem, polskich znakow ni huhu, jeżeli natomiast otworze LibreOffice Writer i w nim redaguje wpis część znakow jest… co widac na zalaczonymn poscie.

Polecenie, które podał wcześniej roobal, dodaj do autostartu systemowego i się przeloguj, powinno pomóc.

http://askubuntu.com/questions/48321/ho … y-on-login