Podwójny zasięg sieci po zaktualizowaniu do androida 7.1 Nugat

Witam,
Dziś po zaktualizowaniu do najnowszej wersji androida 7.1, na belce u góry mam dwa ikony zasięgu sieci. Nie wiem jak usunąć jedną z nich a mam jedną kartę sim. Telefon to samsung galaxy j5 2016.
Poniżej jest fragment ekranu startowego:
dwie sieci
Szukałem wszędzie, restartowałem i nic.

Jak masz ustawione SIM ?

Sim mam ustawione, że wprowadzam kod PIN.

W sensie czy masz ustawione tylko jeden SIM czy dwa ?

mam aktywną jedna kartę sim

Spóbuj ją zdezaktywować i aktywować ponownie.

To dziwne, mam jedną kartę sim i gdy chcę wyłączyć i ponownie włączyć, to mam komunikat, że nie mogę wyłączyć obu kart sim.

Modele J510F, J510N oraz J510FN będą po ostatnim OTA tak pokazywały.
Oczywiście, że nie możesz bo one pracują w trybie pasywnym (standby), a nie aktywnym. Zawsze jedna z nich musi być włączona.

Czyli po aktualizacji tak będę miał?

Najprawdopodobniej tak. Może ktoś coś wymyśli na to? W sensie jakiś np. moduł xposed albo coś w tym stylu? Ale bez grzebania, to raczej tak zostanie.
No, chyba że wyjmiesz obie karty i wtedy oba znaczki znikną :wink:

Nie chcę grzebać , bo jak coś stanie się z modelem, to stracę gwarancję w orange. A patrzyłem , czy moge wrócić do poprzedniej wersji i nie mogę. Też na ekranie blokady denerwuje mnie nowy styl formatu zegara:
18
39
Zajebiście, ale przywyknę.
@MartinaNeumayer ja mam jedną kartę i o tym pisałem wyżej:)

Gwarancji nie stracisz, bo żadne programowe “grzebanie” nie jest powodem do anulowania tejże w UE.
Downgrade można zrobić Odinem, ale musisz zaflaszować po prostu starszą wersję softu ręcznie, a nie przez OTA.
Cóż… takie niestety są uroki aktualizacji. Dlatego ja zanim coś upnę patrzę sobie na różne filmy czy skriniki jakie ludzie zapodają i wtedy wiem czy mi się coś spodoba.
A takie rzeczy jak wygląd można w jakimś stopniu sobie zmienić. Skórek jest w sieci masę. Czy nawet całych launcherów.

Wiem, żartowałam z tym wyjęciem obu :wink:

Nie robiłem flaszowania starszej wersji, bo zaktualizowałem i nawet nigdy nie flaszowałem systemów mobilnych:) Ja wiem, że są skórki hehe. Co prawda nie narzekam na system a na te ikony sieci. Po prostu wyłączyłem automatyczne aktualizacje softu.