"Podwojone" pliki na dyskach, HDD>SSD

Dzień dobry!

Wczoraj wieczorem za pomocą programu Macrium Reflect przeniosłem sobie pliki z dysku HDD na dysk SSD. Po przeniesieniu okazało się, że pliki znajdują się na obu dyskach, i Windows czyta swoje pliki jako te zainstalowane na HDD. Czy usunięcie całej zawartości z dysku 1 (HDD) sprawi, że automatycznie Windows znajdzie pliki na dysku SSD, i będzie normalnie działać? Nie chcę nic popsuć, z góry za wszelką pomoc! :slight_smile:

Ustawiłem w UEFI, żeby dysk SSD uruchamiał się pierwszy, lecz wtedy wyskakuje mi błąd: BRAK BOOTMGR, aby go usunąć muszę odłączyć dysk ssd ;/

Odłącz dysk HDD, uruchom komputer z pendrive instalacyjnego Windows, wybierz narzędzie do naprawiania system podczas startu komputera (czy jakoś tak) jeśli odnajdzie system na SSD to naprawi boot manager i będzie się system z niego uruchamiał.

problem jest taki ze nie mam pendrive, tylko płytę, a moja obudowa nie ma napędu.

W takim razie w biosie/uefi ustaw drugi dysk jako pierwszy do bootowania.

Już to zrobiłem. Występuje błąd: brak bootmgr. Znika dopiero jeśli ustawie HDD do bootowania jako 1. Może ktoś inny ma pomysł co zrobić bo nie wierzę, że utknąłem w martwym punkcie z tak prostą sprawą xD

Przeniosłeś pliki, ale nie przeniosłeś tzw. Boot Managera, który jest ukryty. Dysk HDD należy na dysk SSD sklonować, czyli przenieść pełną zawartość dysku HDD, również tę ukrytą.
Radzę zainstalować, jeszcze na dysku HDD, program Lazesoft Recovery Suite (PL!) i przy jego pomocy ponownie sklonować dysk HDD na dysk SSD. Kreator w tym programie prowadzi dość czytelnie. Przed samym klonowaniem proszę zaznaczyć wyłączenie komputera po wykonaniu klonowania i na wyłączonym komputerze odłączyć dysk HDD od płyty głównej. Teraz uruchomić komputer na samym dysku SSD.

3 polubienia

Dobrze, dziękuję. Dam znać czy pomogło.

Tylko uważnie czytaj kreatora klonowania! Jakby były problemy z tym, to pisz!

1 polubienie

Dziękuje bardzo serdecznie, pomogło! Miłego dnia! :smile: