Podzespoły dla grafika. Nowy sprzęt 6tys zł

(Pytalski) #1

Witam!

Moja dziewczyna zajmuje się obróbką grafiki i video w Sony Vegas, Adobe After Effects czy też Photoshop.

Niestety jej komputer jest zbyt słaby, by płynnie obsługiwać owe programy(praca ta momentami przeistacza się w katorgę), dlatego też planuje rozbudowę, lub zakup nowego sprzętu.

Zamieszczam tutaj screen z Everest i CPU-Z

Screen z Everest

CPU-Z

Jak pewnie widzicie sprzęt jest dość leciwy jak na takie zastosowania, i tutaj nasuwa się pytanie, czy warto inwestować w to co jest(wydaje mi się że nie) czy kupić coś lepszego/nowszego.

Jeśli warto to proszę o podanie propozycji komponentów, jeśli nie to może jakieś konkretne propozycje zestawów dla grafika(3D również) do 6tys. zł. Złożyłbym coś sam, ale dawno nie siedziałem w sprzecie i jestem troche opóźniony co do nowości.

Pozdrawiam!

(Ascent) #2

Tamtego sprzętu niestety nie da się już odnowić, stary socket... :slight_smile:

Skoro ma to być sprzęt stosowany do obróbki grafiki to najważniejszy jest procesor. Karta graficzna to sprawa drugorzędna i nie musi super wydajna, ale za tą cenę warto pokusić się o coś przyzwoitego ze stajni nVidii z technologią CUDA.

Tylko musisz też wiedzieć czy ma to być GeForce, na którym można od czasu do czasu sobie także pograć czy brać 'specjalny' układ Quadro, na którym się zbytnio nie znam :smiley:

Moja propozycja:

Procesor: Intel Core i7-2600K /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/ 1035 zł

Płyta główna: Asus SaberTooth P67 Rev.3.0 /intel P67/ 669 zł

Wentylator: Thermalright Silver Arrow Multiplatform Cooler 269 zł

Pamięć RAM: Corsair 8GB (4x2GB) 1600MHz CL9 XMS3 349 zł

Dysk twardy: OCZ Vertex 3 60GB ok. 540 zł

Drugi dysk twardy: Western Digital Black 500GB 7200rpm 32MB cache SATA600 199 zł

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 570 Twin Frozr III P.E./OC 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI 1299 zł

Karta dźwiekowa: Asus Xonar D1 235 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) 90 zł

Obudowa: Fractal Design Define R3 Black Pearl 399 zł

Zasilacz: Seasonic X-660 660W 80 Plus Gold 530 zł

Suma: ~ 5650 zł

Ceny z ESC.pl

A jaki ta dziewczyna ma monitor? Warto byłoby się zaopatrzyć w sprzęt z matrycą IPS.