Podzespoły do 1000zł?

Witam!

Chciałbym abyście mi doradzili jakie podzespoły mam dobrać do procesora Core 2 Duo E4500. Na Allegro kosztuje on od 370zł. Komponenty, które chciałbym jeszcze kupić to płyta główna, pamięć RAM (2GB) oraz karta graficzna, resztę części mam. Komputer będzie używany do pracy w internecie, czasem do gier. Zależy mi żeby komputer był jak najbardziej cichy więc dobrze by było gdyby karta graf. była z chłodzeniem pasywnym.Na te części (procesor, płyta główna, pamięć i k. graficzna) chcę wydać około 1000zł.

Do tego mam jeszcze jedno pytanie: Czy boxowy cooler Intela jest cichy czy raczej należałoby go wymienić?

PS:Dodam, że mam zasilacz Amacrox Warrior AX-450 PNF, wydaje mi się, że powinien to wszystko uciągnąć, to raczej dobry zasilacz.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

płyta głowna :

msi fir p35 s.775 lub foxconn p35-a

pamięci :

ocz platinium, patriot llk ddr 800

karta graficzna :

powinno starczyć na ati radeon hd3850 - warto dołożyć.

@technik_elektro

Nie wystarczy na 3850 gdyż do tego 1000zl dolicz jeszcze cenę procesora…ja myślę, że Palit 8600 Sonic+ będzie OK

jeśli procesor ma zawierać się w budżecie 1000tyś to rzeczywiście jest za mało… nawet z 8600gt może nie starczyć, proponuję złożyć coś pod amd x2 np

asus,foxconn,gigabyte 690g am2

amd x2 4000+

2x1gb a-data,ocz, patriot llk cl4 ddr800

i teraz powinno starczyć na palita 8600gt sonic+

[AMD][AM2] Płyta GigaByte GA-M52S-S3P

[AM2] Procesor AMD Athlon 64 X2 4000+ BOX 65W

[PCIE] Karta GeForce 8600GT Palit 256MB 128b NE/8600T+T321

Pamięć DDR2 1GB PC6400 800MHz Goodram GR800D264L5/1G

No dzięki za odpowiedzi ale nie wszyscy się trzymają tego o czym pisałem na początku. Może w gry to aż tak dużo nie będę grał więc od karty nie wymagam zbyt wiele. Chcę tylko żeby obługiwała DX10 i shadery w wersji 4.0. Komputer w jakimś stopniu będzie wykorzystywany do tworzenia muzyki (FL Studio) ale tu też nie za dużo więc nie potrzebuje do tego lepszej karty dźwiękowej. Może lepiej jednak złożyć cos pod tego Core 2 Duo? Widziałem kartę GeForce 8500GT ale jest to najtańsza karta z GF, która obsługuje DX10. Jak bardzo zła jest ta karta? (bo dobra to nie jest, tyle to wiem :wink:

No i jeszcze jedno co do tych podzespołów. Wszystko ma cicho a nawet bardzo cicho chodzić

Jakaż to uciecha Z dx 10 na GF 8500 :?: Karta badziewna ale pod DX9 się nada ale w porównaniu do 8600GT to cieniutko :frowning: Do 1000zł to tylko AMD ale jak się uprzeć intel też może ale tylko z:

*Dual Core E2140 - niczego sobie

* i…płytą bardzo budżetową co w ogóle się nie kalkuluje i będzie mniej wydajniej. Do 200zł dobrego mobo dla Intela nie kupisz, tylko badziewne P31 albo coś z G31 ale to też odradzam. Ogólnie same minusy. Jakbyć miał +300-400zł to wtedy C2D oczywiście ale takie rozwiazanie tylko zaszkodzi…

Boxowe wentylatory są głośne. Tu nawet nie chodzi o wysokie obroty, ale o łożyska kulkowe które po prostu słychać. Natomiast z łożyskami ślizgowymi mają znacznie mniejszą żywotność.

Ja używam wiatraczków Arctic Cooler. Mają łożyska ceramiczne lub olejowe, żywotność 150-400tyś godzin i zawieszone są na gumkach. Pod procesor Freezer 7Pro, w obudowie dwa- jeden podłączony pod złącze wiatraka procesora, drugi do pierwszego, wiatrak procesora do drugiego (zgodnie z instrukcją zresztą). Normalnie słychać tylko cichy szum zasilacza, najgłośniejsze są głowice dysków twardych.

Ale wymieniony przeze mnie wiatrak nie pasuje do większości płyt głównych :!: :!: :!: , może nie zmieścić się na szerokość od radiatora chipsetu. Ale inne tej firmy się mieszczą.

Skoro wydajność grafiki nie jest najważniejsza, to może płyta główna z wbudowaną grafiką? Intela od 965G w górę (po podajże x3100) na początek powinny wystarczyć, zawsze kiedyś można wsadzić kartę graficzną z prawdziwego zdarzenia. Ważne by było złącze PCI-Express, pod AGP coraz trudniej kupić grafikę.

Zależy też jaki system operacyjny. DX10 jest tylko pod Vistą, dla Windowsa XP nie ma sensu inwestować w taką kartę, wystarczy z DX9. Ostatnio można całkiem niezłą kupić za 200-300zł. DX10 w miarę płynnie obsługują tylko najdroższe karty.

Natomiast praktycznie wszystkie nowe płyty główne mają całkiem niezłą kartę dźwiękową (chyba że jakiś ekonomiczny model z tanimi podzespołami lub niedopracowany). Z reguły HD Audio na chipie Realteka, zdarza się VIA (naprawdę niezła, lepsza od HD Audio) lub Analog Devices.

Jeśli procesor nie jest jeszcze kupiony, to AMD (Athlon 64x2/Phenom) nie byłby złym wyborem. A niedrogich zestawów płyta+procesor+pamięć z tymi procesorami jest całkiem sporo na Allegro.

A ja chciałbym wiedzieć do czego DirectX 10 i shadery 4.1 jeśli nie do gier? Są jeszcze jakieś inne zastosowania?

nie ma gier wykorzystujących PS 4.1

Jeśli chcesz grać w gry DX10 to kartę bierz GeForce 8800GT