Podzespoły do komputera do 900zł

Świetnie. Takie zestaw mi odpowiada. :slight_smile: Tylko jeszcze powiedzcie mi proszę jak jest z chłodzeniem do tego wszystkiego. Jakieś dodatkowe koszty? Nie zależy mi za bardzo żeby po 2miechach pracy procesor mi walnął. :smiley:

to zależy, jeśli bedziesz robił OC tak do około 3GhZ to BOX wystarczy ale dodatkowe chłodzenie jest zawsze mile widziane, więc jesli chcesz to kup Pentagram Karakorum za 67zł

:slight_smile: :slight_smile:

O lepszym chłodzeniu na pewno pomyślę. Zawsze to lepsza wydajność. Jeśli chodzi o płytę gł to w NEXT był ostatnio ranking płyt pod intel. Proponowany wyżej Foxconn jest na 11 miejscu. Mistrzem jakość/cena jest GIGABYTE EP35C-DS3R i plasuje się na 6miejscu. Czy warto?

e7_ ,

jest za drogi jak na twój budżet, bo wtedy nei9 starczyłoby na grafę i zasilacz :wink:

ten Foxconn jest bardzo dobrą płytą główną, aczkolwiek nie najlepszą

czy za kilka miesięcy będziesz miał dwie karty graf. czy jedną?

oczywiście że ci mogę złożyć zestaw z rewelacyjna płytą główną, świetnym prockiem, bardzo dobrymi ramami i do tego super grafą, ale to będzie kosztowało około 2400zł :wink:

Karta będzie jedna tą sprzedam i pomyślę o 8800gt lub jakimś 9600. :smiley: Czyli Potrzebuję ok. 1000zł jeśli liczyć razem z przesyłką. Wszystko będę kupował za ok. miesiąc więc niektóre komponenty pewnie stanieją o parę złotych. Teraz chciałem po prostu wiedzieć ile potrzebuję kasy na możliwie najlepszy zestaw w tej cenie. Wielkie dzięki wszystkim za pomoc. :smiley:

O ile mi wiadomo, to architektura jest ta sama (czyli Conroe).

no niezupełnie, bo seria E4xxx to Allendale, seria E6xxx to seria Conroe, a E7200 i E8xxx to seria Wolfdale :slight_smile:

tak, tylko, że allendale to pochodna conroe z uciętym cache i usuniętą wirtualizacją. Wolfdale to dalej conroe, tylko w 45nm.

no ale to nie jest to samo, bo są różne zmiany (tu 45nm, a tu mniej cahce itd.) :slight_smile:

brak produktu w magazynie!

I już pewnie tak tanio nie będzie.

To była jednorazowa oferta za ~70,-

niech napisze email/zadzwoni i się zapyta, może rzeczywiści to była promocja, a może trzeba czekać na dostawę :slight_smile:

Myślę, że to na pewno była promocja. Jaką byście w takim razie polecali kartę za ok. 100zł?

Zresztą i tak nie opłaca im się sprowadzać 2600-tek, co najwyżej 3650-tki.

PS. Bierz te ramy , bo potem nie opłaci ci się wymieniać tych patriotów, a te są jednymi z najlepszych.

GIGABYTE GF 7300GT DDR2 256MB / 128 bit PCI-E BOX (GV-NX73T256P-RH) za 99zł

http://www.ceneo.pl/292341

bardzo słaba karta, ale chyba najlepszy wybór do 100zł :slight_smile:

Oj ta karta nie jest taka zła, kiedy tu zaczynałem, był topic, w którym gość wymiatał z o/c tej karty i jego niebywałymi wynikami w Crysisie (co prawda na min. detalach, ale i tak za dobre wyniki).

Propozycja ode mnie: http://www.allegro.pl/item389808846_pal … mocja.html

Może i bardzo słaba, ale jak pisałem na razie na karcie troszkę zaoszczędzę. Za 3-4 miesiące po kupnie podstawy czyli płyty i procesora będę kartę wymieniał. Karta po prostu ma być ponieważ moja aktualna to AGP, więc wymiana jest konieczna. :] I mam jeszcze pytanie, jacy są najlepsi producenci kart na chipsecie GF? Powiedzmy z serii 8800, ale także innych. :slight_smile:

8800gs - asus

8800gt - zalman, gigabyte, coolermaster z heatpipe, twintech, /te dwie ostatnie są najlepsze/

No najlepsze ale już nie opłacalne tak jak gigabyte, za 499 zł mamy Radeona HD4850 który jest wydajniejszy od 8800GTS 512MB a nawet 9800GTX, 8800GT jest opłacalny do max 400 zł.

Do 400 zł to tylko takie:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … ts_id=9527

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-687

e7_ ,

jeśli się teraz zdecydujesz na 7300GT to bierz tą co podał Darth ReX (ma DDR3 i jest tania) :slight_smile:

totalnie nie opłacalne, tak jak powiedział kolega wyżej za 499zł masz HD4850 który bije je obie na głowę :slight_smile:

Są dzisiaj konkretne kategorie cenowe:

100zł - 7300GT

200zł - 8600GT/HD3650

300zł - 8800GT 256mb/8800GS

400zł - 8800GT 512mb

500zł - HD 4850

700zł - HD 4870

Drożej już się nie opłaca. I tak na tych kartach można sobie spoko pograć, a jak nie pasi wydajność to 2 radki dawać w crossfire lub czekać na 4850x2/4870x2.