Podzespoły do komputera do 900zł

Witam, zdecydowałem się zmienić sprzęt w moim komputerze. Bardzo Was proszę o pomoc w wyborze nowych. Potrzebne mi są:

  • płyta główna (nie wiem czy to możliwe ale fajnie by było gdyby na przyszłość można było zamontować proc. 4rdzeniowy)

  • procesor (intel, athlon… co byście doradzili? nie jestem jakoś szczególnie nastawiony na OC może leciutko, nie zależy mi na uzyskaniu 600hz więcej)

  • pamięć ram DDR2 (na początku powiedzmy 1GB, jak znajdą się pieniądze to dokupię :-D)

  • zasilacz (aby to wszystko ładnie ciągnął w październiku będę myślał o kupnie GF 9600GT)

  • nie wiem jak jest z coolerem do procesora

  • karta graficzna (coś w granicach 80-130zł aby była, gdyż aktualnie posiadam AGP zależy mi aby działał bez większych zarzutów Call of Duty 4 :lol: nie mówie o hight detalach :stuck_out_tongue: jak pisałem wyżej będę wymieniał)

To podstawa do wymiany i chcę aby wszystko współgrało z pozostałymi moimi gratami tj.

*dysk twardy ATA 80GB

*napęd CD-RW

*napęd DVD RW

*pod pci podpiete mam aktualnie dwie rzeczy, więc aby było w płycie gł.

Zależy mi aby zmieścić się w cenie 800zł oczywiście może być to 20-30zł więcej. Proszę o konkrety i uzasadnienia. Pozdrawiam. :slight_smile:

Gigabyte P31-DS3L

E2180

2x1GB Patriot LLK CL4

ModeCom MC 350W

Asus HD3650 512MB DDR3

Zajżyj na http://www.apollo.pl tam jest dość tanio.

Niech inni uzasadnią to co podałem, mnie się jakoś nie kce :stuck_out_tongue:

Ten zestaw co podał manaiekz jest super! :smiley:

Procka kręcisz do 3GHz i masz nawet fajnego kompa :slight_smile:

ten zasilacz w przyszłości nie udźwignie procka 4 rdzeniowego i karty 9600.ale z drugiej strony za 800 zł to nie kupi nic lepszego

Aha, imo ja bym wywalił te napędy co masz i kupił Pioneer DVR-215D(btw płyta/płyty ma ino jedno złącze Ata więc trudno by było te 3 rzeczy na tym trzymać).

maniekz ,

zrobię to za ciebie :slight_smile:

170zł, najlepsza do tego zestawu

170zł, wykręcasz na 3GhZ i jest bardzo dobry

120zł,najlepsze za tą kwotę, wystarczą do OC E2180

80zł, wystarczy w zupełności :slight_smile:

ja osobiście poleciłbym ci wziąć 8800GS 384MB DDR3 od Gainwarda za 254zł o wiele lepsza od tego HD3650, w grach bije ją na głowę :slight_smile:

razem: 790zł

Em ym yyyyy MC’i 350 ze 70-80zł kosztuje :stuck_out_tongue:

Jak pisałem nie zależy mi na OC, ponieważ nawet nie mam pojęcia jak się do kręcenia zabrać a nie chcę nic zwalić. Zasilacz myślę, że co najmniej 400-450W żeby dał radę z ta kartą 9600 w przyszłości. Co do czterordzeniowego procka to zanim go kupię na pewno wymienię zasilacz. Nie chcę na razie płacić za 2GB ramu wystarczy 1GB a za miesiąć dojdzie kolejne 1024MB i będzie 2. :smiley: Karta Asus HD3650 512MB DDR3 kosztuje ok. 170zł i na razie nie chcę tyle wydać na kartę. Głównie skupiam się na procesorze i płycie głównej a ram, karta i zasilacz to niestety konieczność. (GF4MX AGP, 200W i DDR) Myślałem bardziej o athlonie, gdyż ceny wydają mi się bardziej atrakcyjne. Z tego co wyczytałem to Intel jest dobry jeśli zależy nam na kręceniu. Zależy mi bardzo na kupnie w tym sklepie http://www.infoo.net/ ponieważ jest na miejscu i będzie o niebo łatwiej z gwarancja w razie czego (w sklepach in ternetowych mam już doświadczenie :))

No, ale co tu dużo mówić, tego proca TRZEBA podkręcić ;D

Właśnie, bez podkręcania to dołóż drugie 8 stówek.

Poza tym znalazłem lepsze RAM-y.

zapytasz się na forum, to cię jak po sznurku poprowadzimy, jest bardzo małe prawdopodobieństow że może się coś zepsuc gdy się ma markowy zasilacz :slight_smile:

8800GS jest lepszy od 9600GT i bierze więcej prądu, więc te 350W styknie :slight_smile:

czterordzeniowe procki są nieopłacalne i słabe

dwurdzeniowe procki bija w grach czterordzeniowe procki bez problemów, wiec w przyszłości możesz jedynie wymienić E2180 na E8400 :slight_smile:

OC intelow jest bardzo proste i my ci pomożemy :slight_smile:

w apollo.pl jest o wiele taniej i nie ma problemów z gwarancją :wink:

a ja znalazłem JESZCZE LEPSZE :lol:

Tylko, że twoje są używane, a moje to nówki.

prawda nie zauważyłem :slight_smile:

sorry, Winnetou :slight_smile:

Wytłumaczył by mi ktoś może czym różni się dual core od core 2 duo. Lepiej sprawdzi się c2d czy dual core jakość/cena.

P.S. Nie pisałem jeszcze, że pracuję często z photoshopem cs2 i blenderem. Chcę by ładnie gładko chodziło. Bo aktualnie przy wiekszych projektach nałożenie jednej warstwy trwa 20s.

I jeśli już przez internet miałbym kupować to bardzo proszę o podawanie cen z przesyłką ok. 20-30zł. Martwi mnie jeszcze brak obsługi pamięci 1066MHz na proponowanej płycie. Jestem skłonny wydać na płytę ok. 230zł, a zaoszczędzić na razie na ramie i karcie graficznej. Po ok. 2-3 miesiącach je powymieniam gdyż dojdzie troszkę pieniędzy. :slight_smile: W końcu to najważniejsza rzecz.

DualCore mają mniej cache’u od Core2Duo, mają inną architekturę, proces technologiczny 65nm, dobre OC

a

Core2Duo mają więcej cache’u od DualCore, inna architektura, proces technologiczny 65nm (E7200 i wzwyż mają proces technologiczny 45nm przez co są bardziej energooszczędne i mniej się grzeją)

tak w skrócie przedstawiłem ci różnice :slight_smile:

no i oczywiście te procki w procesie technologicznym 45nm są lepsze od DualCore :slight_smile:

twój budżet starczy tylko na DualCore, więc raczej nie masz wyboru :slight_smile:

no i to zależy, bo w aspekcie cena/możliwości to najlepsze są E2180, E7200 i E8200 :slight_smile:

będzie lepiej chodziło :slight_smile:

tak, ale wtedy dostaniesz gorszą kartę graficzną, która już teraz nie powala na kolana, aczkolwiek jest wystarczająca

musisz wybrać, co chesz, czy lepszą kartę graficzną czy lepszą płytę główną :slight_smile:

Pisałem na wstępie, że zadowolę się na razie słabszą kartą graficzną. Zależy mi na dobrej podstawie czyli płycie i procku. A na karcie i ramie chcę teraz oszczędzić i kupić coś lepszego później gdy znajdzie się kasa.

no to wtedy zestaw ze slabsza grafa i lepsza plyta glowna :slight_smile:

płyta główna Foxconn P35A-S 270zł

procek: Intel Core2Duo E7200 330zł

ramy: 2x1GB Patriot LLK CL4 120zł

grafa: HD2600XT za 73zł

zasilacz: Modecom MC-350 80zł

razem: 870zł

ceny z apollo.pl (z wyjątkiem karty graficznej)

chciałeś lepszy procek i płytę główną więc masz :slight_smile:

trochę wyjechałem poza budżet ale jeśli chcesz mieć lepszy procek to jedyne wyjście :slight_smile:

a no i musisz zrobić OC procka (powinien pójść na 3.3-3.4GhZ na default Vcore) :slight_smile:

Co wy na to. Gruchacz podoba mi sie propozycja tego procka i płyty. :slight_smile:

Płyta główna Foxconn P35A-S 270zł

Procek: Intel Core2Duo E7200 330zł

Zasilacz: CHIEFTEC 450W 135zł (chcę się zabezpieczyć na przyszłość i tym bardziej ze będę lekko tego procka kręcił. Powinien być także dość cichy) :stuck_out_tongue:

Ram: GOODRAM DDR2 1GB 65zł (na nim też teraz troszkę przyoszczędzę) :smiley:

Karta graficzna: GIGABYTE GeForce 8500GT 512MB DDR2 Turbo Force 150zł (W ciągu 3-4 miesięcy będę wymieniał)

Razem: 950zł (Rodzice na pewno dołożą) :lol:

Proszę o opinie.

nie bierz tego, bo to syf!! i do tego drogi jest!!

ten HD2600XT bije go na głowę :slight_smile:

jesli budżet ci się zwiekszył do 950zł to bierz:

płyta główna Foxconn P35A-S 270zł

procek: Intel Core2Duo E7200 330zł

ramy: 2x1GB Patriot LLK CL4 120zł

grafa: HD2600XT za 73zł

zasilacz: OCZ StealthXStream SLI 500W rev.2 180zł

razem: 970zł

ceny z apollo.pl (z wyjątkiem grafy)

powiedz rodzicom że jeśli weźmiesz ten zasilacz to jego cena się zwróci w porównaniu z Chieftec’ami i Modecom’ami po kilku miesiącach, ponieważ jego sprawność jest wyższa od nich wiec będą mniejsze rachunki z prąd :slight_smile: