Podzespoły - kupno i sprawdzenie

Witam,

Niedługo zamawiam komputer,zmieniam ten co mam od 3 lat.

Chciałbym aby ten nowy,dobrze obsługiwał i dobrze radził sobie z renderowaniem filmów na youtube,gdyż bardzo dużo nagrywam.

Dobrałem sobie to,i chciałbym się dowiedzieć,czy te podzespoły moga być,czy coś mam zmienić,dobrać.

Chciałbym się zmieścić do 2000zł i ani grosza wiecej.

Wszystko oprócz nagrywarki DVD i dysków (nagrywarka na taśmie ATA,potrzebne jest wejscie)

Procesor: AMD Phenom II X4 995 Black Edit 3.2GHz

Płyta głowna: Asus M4A88TD EVO/USB3/AMD 880G

Ram: Corsair 8 GB (2x4GB) 1600 MHz,CL9

Karta graf: Sappphite Radeon HD6790 1GB DDR5 256 BIT

Obudowa: Cooler Master ELite 310

Zasilacz: Chieftec GPS-550A 550W

Zmienić coś? pozdrawiam.

Płytę główną weź z AM3+, tak na zapas i wszelki wypadek. M5A88-V EVO jest w podobnej cenie jak ta co podałeś

@Szymek1987

Dzieki! A zasilacz to wszystko wytrzyma i będzie jakiś zapas?

Zasiłka spokojnie da radę.

Oczywiście, że da się złożyć lepszy zestaw:

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit

Płyta główna: ASRock 970 Extreme4

Pamięć RAM: GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD6850 1024MB DDR5

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

Zasilacz: XFX Core 450W

Razem: 1987 zł, zestaw tutaj

Masz tu lepszą płytę główną na AM3+, wydajnieszą kartę graficzną, obudowę z większymi możliwościami wentylacji i bardzo dobry zasilacz :slight_smile:

@Ascent

Faktycznie,ale na tej płycie głownej nie ma wejscia ATA z tego co widzę,a ja mam nagrywarkę na ATA…+ nie jestem przekonany do GoodRama.

Ale resztę wezmę pod uwagę,dzięki!

Ale czego odmawiać sobie kupna lepszej płyty, zawsze możesz kupić sobie przejściówkę SATA -> ATA :stuck_out_tongue:

Co do GoodRama - bardzo dobre pamięci, zależnie od ceny można brać te lub właśnie Corsairy, łatwo jest je podkręcić do częstotliwości 1600MHz. Nie warto dopłacać do innych skoro i tak nie zauważysz różnicy w wydajności.

Fractal Integra 500W, tańszy a ma więcej wtyków PCI-E, od ponad 2 miesięcy jest nowa rewizja XFX z jednym wtykiem.

Jak nie jesteś przekonany do GR to równie dobre można żadnych nie kupować bo bo producentów kości i PCB jest na świecie tylko kilku, GR tym się różni że kostki są lutowane do PCB w Polsce, a nie na Tajwanie czy w Chinach.

Grzebcio950 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

przejściowka za ATA napęd na Sata II na płycie głównej 25 Zł niedawno kupowałem