Podzespoły - kupno i sprawdzenie

(Grzebcio3) #1

Witam,

Niedługo zamawiam komputer,zmieniam ten co mam od 3 lat.

Chciałbym aby ten nowy,dobrze obsługiwał i dobrze radził sobie z renderowaniem filmów na youtube,gdyż bardzo dużo nagrywam.

Dobrałem sobie to,i chciałbym się dowiedzieć,czy te podzespoły moga być,czy coś mam zmienić,dobrać.

Chciałbym się zmieścić do 2000zł i ani grosza wiecej.

Wszystko oprócz nagrywarki DVD i dysków (nagrywarka na taśmie ATA,potrzebne jest wejscie)

Procesor: AMD Phenom II X4 995 Black Edit 3.2GHz

Płyta głowna: Asus M4A88TD EVO/USB3/AMD 880G

Ram: Corsair 8 GB (2x4GB) 1600 MHz,CL9

Karta graf: Sappphite Radeon HD6790 1GB DDR5 256 BIT

Obudowa: Cooler Master ELite 310

Zasilacz: Chieftec GPS-550A 550W

Zmienić coś? pozdrawiam.

(system) #2

Płytę główną weź z AM3+, tak na zapas i wszelki wypadek. M5A88-V EVO jest w podobnej cenie jak ta co podałeś

(Grzebcio3) #3

@Szymek1987

Dzieki! A zasilacz to wszystko wytrzyma i będzie jakiś zapas?

(system) #4

Zasiłka spokojnie da radę.

(Ascent) #5

Oczywiście, że da się złożyć lepszy zestaw:

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit

Płyta główna: ASRock 970 Extreme4

Pamięć RAM: GoodRam 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD6850 1024MB DDR5

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

Zasilacz: XFX Core 450W

Razem: 1987 zł, zestaw tutaj

Masz tu lepszą płytę główną na AM3+, wydajnieszą kartę graficzną, obudowę z większymi możliwościami wentylacji i bardzo dobry zasilacz :slight_smile:

(Grzebcio3) #6

@Ascent

Faktycznie,ale na tej płycie głownej nie ma wejscia ATA z tego co widzę,a ja mam nagrywarkę na ATA...+ nie jestem przekonany do GoodRama.

Ale resztę wezmę pod uwagę,dzięki!

(Ascent) #7

Ale czego odmawiać sobie kupna lepszej płyty, zawsze możesz kupić sobie przejściówkę SATA -> ATA :stuck_out_tongue:

Co do GoodRama - bardzo dobre pamięci, zależnie od ceny można brać te lub właśnie Corsairy, łatwo jest je podkręcić do częstotliwości 1600MHz. Nie warto dopłacać do innych skoro i tak nie zauważysz różnicy w wydajności.

(Michal Kolatek) #8

Fractal Integra 500W, tańszy a ma więcej wtyków PCI-E, od ponad 2 miesięcy jest nowa rewizja XFX z jednym wtykiem.

Jak nie jesteś przekonany do GR to równie dobre można żadnych nie kupować bo bo producentów kości i PCB jest na świecie tylko kilku, GR tym się różni że kostki są lutowane do PCB w Polsce, a nie na Tajwanie czy w Chinach.

(Agatonster) #9

Grzebcio950 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Mateusz09031995) #10

przejściowka za ATA napęd na Sata II na płycie głównej 25 Zł niedawno kupowałem