Podzespoły PC do 1600 zł

Witam serdecznie,

proszę o pomoc w doborze podzespołów PC. Kiedyś byłem w tym temacie bardziej obeznany, jednak od pewnego czasu nie śledzę już nowinek i dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do Was.

Lista tego, co jest mi potrzebne: Płyta główna, zasilacz, procesor, karta graficzna, pamięć ram oraz hdd.

Cena jaką mogę przeznaczyć na zestaw to max. 1600 zł. Komputer będzie używany do pracy, oglądania filmów i grania czyli potrzebuje czegoś optymalnego. Nie musi to być kombajn do gier, ale miło było by czasem po pracy zagrać w nowsze tytuły przy znośnej rozdzielczości. Chciał bym także, aby płyta główna była marki Gigabyte - od lat używam tylko takich płyt i nigdy mnie nie zawiodły, ale jeżeli macie inne zdanie na temat tej marki to proszę zaproponować coś od siebie.

Proszę także o radę, gdzie najlepiej owe części zamówić.

Z góry dziękuje za wszelkie rady i pozdrawiam, Arek.

Siema, tak się składa, że ja też przymierzam się do kupna nowego komputera i z tego co myślę, to planuje kupić kompa z takimi podzespołami:

procesor: AMD Phenom II X2 550 Black Edit /3.1GHz (285 zł)

płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3 (255 zł)

karta graficzna: Sapphire Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ (469 zł)

pamięć: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 (149 zł)

dysk: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 (139 zł)

obudowa: Tracer Pluton TRO-764 (99 zł)

zasilacz: Fortron FSP500-60APN 500W (169 zł)

Cena całości: 1565 zł (zgodnie z cennikiem esc.pl) + monitor

Komputer ten chcę przeznaczyć do programów graficznych jak Autocad, inventor, catia, jak również do gier.

Dodatkowo zastanawiam się cały czas nad zakupem monitora od 20" do 22".

Dodatkowo zamieszczę porównanie kart graficznych http://www.benchmark.pl/strona/31

Jak macie jakieś uwagi to piszcie.

Dodane 22.02.2011 (Wt) 12:32

Jeszcze zastanawiam się nad kartą graficzną bo jak widać na stronie benchmarka różnica pomiędzy

Radeon HD 4890 TURBO 1GB DDR5 256bit (420 zł) a Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit (470 zł) jest dość spora.

4890 jest wydajniejszy a zarazem tańszy, jednak nie jest dostępny w sklepach.

Ten Fortron z pewnością cichy nie będzie ale jako markowy zasilacz może być. Jak chcesz jednak coś cichszego to zastanów się nad Fractal Design Integra 500, OCZ ModXStream 500 lub Fractal Design Tesla 550 :wink: Wszystkie będą o wiele cichsze a ponadto mają więcej wtyczek PCI-E :wink: