Podzespoły pod nowy komputer. Co wybrać?

Witam.
Nie jestem specjalistą dlatego zasięgnę porady ludzi w temacie. Mój stary PC zaczyna się kończyć i już nie zawsze ma ochotę się włączać. Potrzebuje coś w jak najlepszym stosunku cena jakość.

Komputer ma służyć do pracy typu internet, programowanie. Nie jest to komputer do GIER. Jego wydajność musi być skupiona na prędkość działania. Z racji iż większość podzespołów będę miał z mojego poprzedniego komputera nie potrzebuje wszystkich peryferii.
Moje obecne bebeszki.
obraz

Potrzebuję coś na czasie. Szybkiego ze zintegrowaną grafiką i dźwiękiem.

płyta główna
ram
procesor
obudowa

Liczę na pomoc ludzi siedzących na co dzień w temacie. Myślże ze budżet do 1500zł

Kup w necie zasilacz, za 150 wróci do życia, jak nie, to w ciągu 14 dni zwrócisz. :slight_smile:

Jestem w tej samej sytuacji. Planuję przejść z i5 4670 na coś nowszego. Przy jak najniższych kosztach :slight_smile:

Wystarczy mi i5 9400f. Będzie pracował albo na Gigabyte B365M AORUS ELITE, albo na ASRock B365M Pro4. Do tego 32GB RAM, na razie dysk SSD 2,5" ale w przyszłości m2.
ps. marcin20000 dobrze mówi, zacznij od zasilacza :slight_smile:

Zasilacz już sprawdziłem. Wydaje się sprawny.
Komputer lubi się włączyć i milczeć stać na procedurach post. Raczej z pracą nie ma problemu a z samym startem.
zasilacz wydaje się nie najgorszy https://www.morele.net/zasilacz-pentagram-silent-force-psf-500-a12s-86409/
wydaje mi się to jednak już dość stare jak na dzisiejsze czasy więc myślałem że da się coś wydajniejszego złożyć.

Weź i3 10100, fajny dysk ss m.2 nvme, 16GB RAM i gitara

Dyski mam 4 SSD tu nic się nie zmienia na sata. Najważniejsze to płyta główna która się kończy.
A może jakieś AM4??

Ona też już się skończyła, i3 wyjdzie taniej, a ma wydajność wyższą od I7 na Twojej generacji. W zależności od budżetu możesz wybrać wersję z integra lub polować na jakieś tanie GPU.