Podzespoły pod serwer

cześć. Pytanie odnośnie czym sie kierować kupując podzespoły pod serwer? Budżet ok 3000 zl. Serwer działać będzie na nginx z rtmp i właśnie chodzi o jak najlepsze udostępnianie wideo. Pozdrawiam

 

Widzę że masz kosmiczny budżet.

Przy stramingu liczy się mocny CPU, oraz dużo pamięci.

http://allegro.pl/dell-r905-4xquad-2-4ghz-128gb-ram-2x146gb-szyny-i5891036301.html

Pytanie, czy chcesz serwer rackowy, czy tower. Jeśli nie będziesz go wstawiał do serwerowni, lecz trzymał w domu lub w jakimś pomieszczeniu bez szafy, to nie ma sensu kupować racka, lepszy będzie tower. Do towera możesz sam wybrać podzespoły i złożyć go tak, jak składa się zwykłe PC, tyle że procek i RAM będzie pod serwer (RAM pod serwery mają korekcję błędów ECC). Jeśli zdecydujesz się na serwer rackowy i wybbierzesz jakiś markowy, to najpierw zastanów się co potrzebujesz (dyski, macierz itp.), bo zdarza się, że markowe serwery są kompatybilne tylko z komponentami producenta lub wymagają barndowanych podzespołów.

Zastanów się ile potrzebujesz miejsca na przechowywanie plików, czy potrzebujesz macierz, ak duży ruch będzie na tym serwerze i wtedy będzie można coś konkretnie podpowiedzieć. Możesz wydać 3 tys. i później będziesz klnął, że nie idzie rozbudować tego co już masz.