Podzespoły pod ten PC

Witam , jak na razie nie mam opcji kupienia nowego PC ale mam około 200 zł i potrzebował bym dobre chłodzenie ponieważ teraz się przegrzewa , i jeszcze potrzebuje jakąś kartę graficzną dość dobrą (nie lubie nowych gier gram w klasyki PES 6 , COD 4 ) Myślałem nad ASUS AH3650 512 MB AGPx8 .

Sprzęt

Płyta główna : ASUS p400p800x-x Socket 478

Procesor : Intel Pentium 4 3,20 GHZ

Dysk : 120 GB (Połączone 2 dyski)

Karta graficzna : po spaleniu Radeona 9600 XT GeForce 5500 FX 128 MB

Ram : 2 GB 2x1 GB Kingston

Zasilacz 370 W jest on Firmy Trust Power Superly Unity

Chłodzenie Box głośne .

Teraz moje pytania : Jakie chłodzenie do 60 Góra 80 zł polecacie (Ciche i skuteczne bo mój procesor ma w spoczynku 60 * a w stresie nieraz 70 * (Nie mam pasty termoprzewodzącej)) pastę oczywiście kupię.

I jaką kartę graficzną pod mojego Złomka na Radeonie 9600 XT i jeszcze uszkodziłem Radeon 9550 128 Grałem w SIMS 3 na Wysokich bez ścinki .

Co polecacie ? Z góry dziękuję :stuck_out_tongue:

Winą za wysoką temperaturę procesora trzeba też zapewne obudowę, bo pewnie masz jakiegoś no-name bez cyrkulacji powietrza.

W tej cenie polecam chłodzenie SilentumPC Fera Pro - w zestawie dostaniesz pastę termoprzewodzącą, więc warto dopłacić te kilka złotych. Musisz jednak sprawdzić czy to chłodzenie zmieści się do obudowy (ma 157mm wysokości) - wchodzi do obudów o szerokości ok. 182mm, ale najlepiej zmierzyć samemu wnętrze. (Ewentualnie tańsze i mniejsze chłodzenie jakie możesz kupić to SilentiumPC Spartan Pro HE924)

Co do karty graficznej to ci bardzo nie pomogę, bo według mnie nie ma sensu inwestować w kartę graficzną na stare AGP.

btw. Lepiej zdecydować się najpierw na wymianę tego zasilacza, bo obecny w każdej chwili może odmówić posłuszeństwa i spalić resztę komputera. Mógłbyś tu wsadzić chociażby taniego Corsair VS 450W.