Podział 1 komputera na 2 stanowiska, alokacja i wysterowanie

Witam

na początku powiem że przeszukałem forum, i nie znalazłem odpowiedz na moje pytanie.

Chodzi mi o możliwość pracy na dwóch monitorach na jednym komputerze, tak aby pracować równolegle. Nie chodzi mi o zwykłe przełączanie pulpitów. Czy jest program pod windowsa. Bo nie wiem jak pogodzić (przydzielić) dwie klawiatury i myszki.

Albo czy któraś dystrybucja linuxa ma możliwość takiego działania?

Co do monitora to jeżeli karta graficzna obsługuje taką opcję to jest wykonalne. Co do myszek i klawiatur to jedną mychę podpinasz pod PS2, a drugą pod USB, analogicznie jest z klawiaturą.

obie myszki i klawiatury można podpiąć pod usb… Kwestia tylko tego jak zrobić, aby np ruszając myszką, obraz poruszał się na 1. monitorze… a drugą myszką na drugm monitorze :?: sam jestem ciekaw czy da się coś takiego zrobić :slight_smile:

Da się, robiłem coś takiego niegdyś, tyle że z PS2 i USB, nieco gorzej będzie z podpięciem dwóch monitorów.

Komornik , dlatego tak napisałem ponieważ wszystko zależy jaką kartę się posiada, no i oczywiście rodzaj monitora (a raczej złącza dvi/dsub) też wchodzi w grę :lol:

Drążąc temat, powiem tak, żę karta grafiki ma dwa wejścia, stare D-sub i tą wersje cyfrową DVI-I, (przejściówka jest z DVI-I na D-SUB, jak mogło by to pomóc w czymś)

zaciekawiło mnie rozwiązanie z tym że jedna myszka czy też klawiatura byłą by podłączona pod PS2 a druga pod USB, i moje pytanie, jak komputera rozpozna a dokładniej jaka aplikacja pozwoli mi na przydzielenie myszki do danego monitora?

Bo samo podłączenie w takiej postaci pewnie nic nie zapewnia.

nvidia gaje nam możliwość utworzenia dwóch pulpitów na których można pracować osobno ale nadal nie wiem jak rozdzielić ten przydział sterowania.

No to z podłączeniem monitorów nie powinno być problemów.

Nie wiem czy dokładnie cię zrozumiałem ale jeżeli tak to moja odpowiedź jest jedna - nie da się tego zrobić. Jedna mysz do jednego monitora, a wszystko na jednym systemie [-X coś mi tu nie pasuje. Zaraz pewnie powiesz, że dwie osoby jednocześnie będą wprowadzać z klawiatury dane hmm…

Być może jest tego typu program, a ja o nim nie wiem :?

tak właśnie o taki podział mi chodzi, mianowicie o rozpoznawanie klawiatury przydzielenie jej do danego monitora, gdy stworzymy dwa pulpity jest opcja oddzielnego pracowania w czasie rzeczywistym na jednym nie ingerując w drugi, i teraz dzięki rozpoznawaniu klawiatury dane były by analizowane i podawane tylko na dany pulpit. wykonanie jest możliwe tylko nie potrafię na tyle programować aby stworzyć taką aplikacje. :slight_smile:

Ale takie rozwiązanie pewnie już gdzieś jest …

gdzieś przeczytałem albo usłyszałem że w linuxie jest to możliwe do wykonania i że to całkiem normalna opcja z tym, ale nie wiem czy źle zasłyszałem czy jednak jest to prawda.

Open , dlatego mam wątpliwości ponieważ miałem podobną sytuację, dwie osoby chciały pracować jednocześnie (wprowadzać dane) i “klawiatury oszalały”, mapowanie klawiatury się zmieniło lub coś w tym stylu, po takiej operacji wpisując coś w notatniku zamiast zwykłych czcionek były “krzaczki”.

Jeżeli słyszałeś, że coś takiego jest możliwe to OK, jutro zabieram się do szukania bo też przydała by mi się taka niecodzienna umiejętność :wink:

Tak, i potrzebny do tego jest procek 2-rdzeniowy, jeden rdzeń pod 1 osobę a drugi pod 2-gą :lol:

tą opcje spełniam bo mam athlona 64 na 2 rdzeniach, to jakie jest dalsze rozwiązanie tej zagadki :slight_smile: ?

Nie, no nie róbmy sobie jaj, architektura komputera jest jaka jest, nie da się wymusić na 1 kompie dwóch niezależnych “zestawów” !!

Po prostu nie da się zrobić tego co chcesz!!

:slight_smile: nie ograniczajmy komputerów :wink: ale dzięki za wspólne przeanalizowanie problemu, będę jeszcze szukał dalej, bo dystrybucje linuxa nie dają mi spokoju.

Pozdrawiam.

Na linuksie się da ale czy pod windowsem też… hmm…

http://cambuca.ldhs.cetuc.puc-rio.br/multiuser/

to będzie pouczające, dzięki rokko. dobrze mi się kojarzy rokko z rocco tym znanym aktorem :slight_smile:

Open , jeśli znajdziesz coś takiego pod Windowsa to powiadom nas na forum :slight_smile: myśle że nie jedną osobę to zainteresuje :slight_smile:

Ja mam cały artykuł w gazecie pod Linuxem… pod Windows chyba nie ma

w jakiej to gazecie , który numer ?

KS Ekspert 7-8 2006 (29)