Podział dysku na dwie partycje

Witam

Mam tak iproblem a mianowicie nie wiem jak sie zabrać za podzielenie dysku. Od kupna komputera miałem Dysk Twardy podzielony na Dysk lokalny (CSmile gdzie zainstalwany jest Windows i drugi dysk o nazwie PROGRAMY (DSmile. Każdy z nich ma po 18,6 GB ( w sumie 37,2 GB:). Chciałbym wlaśnie teraz podzielić Dysk lokalny (CSmile na partycje. Tak zeby dysk twardy składał sie z 3 czesci. Na Dysku lokalnym nie wiem ile miałbym zostawić miejsca po prostu chyba na sam system tak zebym go tylko formatował.

Jeśli to WinXP np: Patrycja na system C: 6GB i reszta na programy np: D: 32GB, a instalować na patrycje D:\Program Files duże pliki programów, gier itd, a małe pliki drivery, sterowniki, playery na C:\Program Files itp.

Sugerowałbym utworzyć 10GB partycję systemową (powinno w zupełności wystarczyć), i np. dwie po 15GB. Najprościej będzie to zrobić płytą instalacyjną Windowsa XP.

Pozdrawiam :slight_smile:

ale czekajcie chwila ! mi chodziło tylko o podzielenie dysku o nazwie "Dysk logiczny (C: ) na dwie “czesci” - na sam system i sterowniki ( ok10 GB) i pozostały na duperele (8,6 GB) a ten drugi obecny dysk o nazwie " PROGRAMY (D: ) chciałbym zeby został bez zmian , zeby zachowały sie dane??

Złączono Posta : 17.01.2006 (Wto) 11:25

Sorry nie “Dysk logiczny” tylko “Dysk lokalny” sorry

Zrob to Partition Magic .

tylko ze ten program jest płatny i nigdzie go nie mohe znalesc ,a ja chce przez płytę XP chyba sa tam takei funkcje podczas instalacji ale nie wiem jak dokładnie??

nic trudnego ja pobrać symulator instalowania xp i zobaczyc jak to sie robi http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=45731

Złączono Posta : 17.01.2006 (Wto) 16:12