Podział dysku na partycje, dziwna sytuacja z woluminem

[

Witam.

Moje pytanie brzmi, czy można to jakoś naprawić? Chciałbym, żeby była to jedna całość, tak jak na przykład dysk C lub Q. W “Mój komputer” istnieje jedna partycja G, a ja rozumiem że w takim razie na dysku jest ona w dwóch miejscach, czyli część plików może być pofragmentowana i podzielona na te dwa miejsca. Dołączam screena tego, o co mi chodzi, żeby to lepiej zobrazować. Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam :slight_smile:

dyski.jpg

](https://forum.dpcdn.pl/uploads/monthly_2016_01/dyski.jpg.d6421f6beab336d0ec40809e533afa9d.jpg)

Niektórzy lubią bałagan… :wink:

Masz wszystkie partycje jako dyski dynamiczne i prawdopodobnie stąd Twoje problemy.

Ja właśnie nie lubię bałaganu :wink: O dyskach dynamicznych wiem co i jak, świadomie je skonwertowałem, nie wiem tylko dlaczego jest tam ten fragment 3,6 GB osobno i czy mogę jakoś to zmienić.

To jest dla mnie niezrozumiałe.

 

Bo to dysk dynamiczny.

 Pewnie tak, jednak w tym Ci nie pomogę.

Konwersja dysku podstawowego na dysk dynamiczny.

To nic, czekam dalej, może ktoś będzie w stanie mi pomóc ;D

ja to bym skasował partycje G i Q i na wolnym miejscu zrobił partycje od nowa

Q już nie skasuję, bo na niej instaluję wszystkie programy. Chodzi mi tylko o to jak to wygląda fizycznie na dysku, czy jeśli zapisuję coś na partycji G to czy fizycznie na dysku fragmenty tego pliku są tak porozrzucane po dwóch miejscach?

paragon partition menager przeniesie ci partycje razem z danymi

nie znałem tego programu. Dzięki :wink: