Podział dysku na partycje

Dzień dobry. Mam problem tego rodzaju, że nie moge podzielić dysku w ten sposób, aby żadna przestrzeń dyskowa NIE została pominięta. Mam dysk 80GB Western digital. Komp jest stosunkowo nowy. Ma około 1 roku. Czy jest ktoś, kto mógłby mi pomóc? Prosze tłumaczyć jak małemu dziecku. Z góry dziękuje.

Ps: Mam nie powiedzielone jakieś 10MB. Chcem aby wszystka wolna przestrzeń, niewykrywana przez Windows’a była widoczna dla mojego PC. Nie jest ona sprawdzana przez program antywirusowy i mogą, ale nie muszą kryć się tam złośliwe programy, np. rootkity.

Pozdrawiam. Moje gadu: 8249109

ciesiel18 , niestety tworząc partycje jakaś mała przestrzeń jest “marnowana” (są tam zapisywane info o twoich partycjach) to nic złego - nie zwracaj uwagi na to…

Nie dostaną się tam żadne wirusy - bo jak niby miałby by tam sie dostać skoro u Ciebie akurat te 10MB to nie partycja tylko “puste” miejsce ??

Witam.

Podałeś za mało danych.

Zkąd wiesz, że brakuje ci 10MB?? :o

Napisz gdzie to wyczytałeś??

Producenci dysków używają innych jesdostek do oblicznia pojemności dysku.

:stuck_out_tongue:

Nie martw się zawsze jest jakaś niepodzielona przestrzen dyskowa to normalne :slight_smile: :slight_smile: Też mam dysk 80 gb i tak samo sie dzieje to normalne :slight_smile:

Złączono Posta : 29.10.2007 (Pon) 21:21

Ale u mnie to chyba cos ponad 8 mb

Dzwony słyszałeś tylko nie wiesz z którego kościoła dochodzą :stuck_out_tongue:

Producent podaje tyle ile jest,to że system widzi “inaczej” to już inna sprawa.

Do artekwajcha Jak instaluje windowsa to pisze ile ma dana partycja i ewentualnie ile jest nie podzielonego miejsca. U mnie pisze ,ze mam jeszcze 10MB i chcem dodać to do jakiejś partycji, ale nie wiem jak;/ Pomocy!

NO NORMALNE!! Każdy dysk ma tzw obszar nie podzielony na partycje. Ja mam 8mb przy dysku 200GB i na drugim 40gb też 8mb obszaru pustego. I nie da sie z tym nic zrobić w końcu dane o partycjach muszą być gdzieś zapisane!! Taką wielką różnicę robi dla ciebie to 10mb??

Proste i logiczne wytłumaczenie. 10 MB to jak dwa pliki mp3 :stuck_out_tongue:

Pewnie tobie coś dzwoni poczytaj coś więcej zanim bedziesz się przechwalał.

cytat ze stronki:http://podzespoly.idg.pl/artykuly/5207_4.html

PYTANIE: Zainstalowałem nowy dysk, lecz Windows podaje mniejszą pojemność (np. 9,44 GB zamiast 10,2 GB) niż jest wyszczególniona na rachunku. Czy dysk jest uszkodzony?

ODPOWIEDŹ: Przyczyna leży w odmiennym sposobie obliczania pojemności. Producenci i dystrybutorzy dysków przyjmują system dziesiątkowy, w którym 1 KB jest równy 1000 bajtów. BIOS i system operacyjny stosują system dwójkowy. Tu na 1 KB przypadają 1024 bajty. Gdy pomnożysz 230 (= 1 GB w systemie dwójkowym) przez 9,44 GB (faktyczna pojemność dysku) i podzielisz wynik przez 109 (= 1 GB w systemie dziesiątkowym), otrzymasz 10,14 GB Đ wynik bliski pojemności podanej na rachunku. Producent dysków popełnił błąd przy zaokrąglaniu - powinien podać 10,1 GB.

Pozdrawiam