Podział dysku na partycje

(system) #1

Witam

Proszę o poradę:

1. jak podzielić dysk na poszczególne partycje

2. mam już podzielony dysk na 3 partycje, jednak chcę i muszę zwiększyć jedną z nich jak to zrobić i czy nie będzie to miało wpływu na pozostałe 2 .

3. czy jest znany Wam jakiś dobry program umożliwiający wykonie ww operacji - najlepiej w polskiej wersji językowej ?????

(Cedar) #2

Co prawda nie po polsku ale bardzo przyjazny w obsłudze: EASEUS Partition Master 4.01 Home Edition:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... me+Edition

Zainstaluj, uruchom i będziesz miał graficzne przedstawione poszczególne partycje. Klikasz na daną partycję, następnie "Resize" - zmieniasz jej wielkość, po zmniejszeniu przesuwasz aby nieprzydzielone miejsce znalazło się obok tej, którą chcesz powiększyć - klikasz na nią i znów "Resize" powiększasz o wolne (nieprzydzielone miejsce). Jak się pomylisz to klikasz na "Undo" - cofa ostatnią operację ale i tak trzeba być uważnym aby nie namieszać. Jak uważasz, że wszystko jest gotowe to klikasz na "Apply"

Oczywiście partycje na dysku nie są zapełnione "pod korek"?

(system) #3

Partycje nie są zapełnione na MAXA :slight_smile:

Czy przy tej operacji nie utracę programów na partycji której " chcę zabrać " pojemności ????

(Cedar) #4

Jeśli zrobisz to z głową to nie powinno być z tym problemu

(system) #5

Dziękuję za pomoc :slight_smile:

Program OK wykonałem wszystko jak OPISAŁEŚ i mam nadzieję, że będzie dobrze.

Pozdrawiam

(Cedar) #6

Zapomniałem napisać, że przed tą operacją przydaje się dobrze zdefragmentować partycje, ale skoro się wszystko udało to ok :wink:

(Stranger0) #7

Skorzystałem z "przepisu" cedara i... pierwotnego podziału c - 148GB, d- 148GB, F-(systemowy) 1.35GB, teraz jest c- 118GB, d-147GB, f-31,5GB tylko po zmianie coś mi nie chce się łączyć z internetem? Czyżby te zmiany miały jakiś związek z brakiem internetu? Dodam, że połączenie jest (bezprzewodowe)

(Kosior6) #8

Nie, podział na partycję nie ma żadnego związku z internetem;)

Zasięg masz dobry?