Podział dysku na partycje

Witam

Proszę o poradę:

  1. jak podzielić dysk na poszczególne partycje

  2. mam już podzielony dysk na 3 partycje, jednak chcę i muszę zwiększyć jedną z nich jak to zrobić i czy nie będzie to miało wpływu na pozostałe 2 .

  3. czy jest znany Wam jakiś dobry program umożliwiający wykonie ww operacji - najlepiej w polskiej wersji językowej ???

Co prawda nie po polsku ale bardzo przyjazny w obsłudze: EASEUS Partition Master 4.01 Home Edition:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … me+Edition

Zainstaluj, uruchom i będziesz miał graficzne przedstawione poszczególne partycje. Klikasz na daną partycję, następnie “Resize” - zmieniasz jej wielkość, po zmniejszeniu przesuwasz aby nieprzydzielone miejsce znalazło się obok tej, którą chcesz powiększyć - klikasz na nią i znów “Resize” powiększasz o wolne (nieprzydzielone miejsce). Jak się pomylisz to klikasz na “Undo” - cofa ostatnią operację ale i tak trzeba być uważnym aby nie namieszać. Jak uważasz, że wszystko jest gotowe to klikasz na “Apply”

Oczywiście partycje na dysku nie są zapełnione “pod korek”?

Partycje nie są zapełnione na MAXA :slight_smile:

Czy przy tej operacji nie utracę programów na partycji której " chcę zabrać " pojemności ???

Jeśli zrobisz to z głową to nie powinno być z tym problemu

Dziękuję za pomoc :slight_smile:

Program OK wykonałem wszystko jak OPISAŁEŚ i mam nadzieję, że będzie dobrze.

Pozdrawiam

Zapomniałem napisać, że przed tą operacją przydaje się dobrze zdefragmentować partycje, ale skoro się wszystko udało to ok :wink:

Skorzystałem z “przepisu” cedara i… pierwotnego podziału c - 148GB, d- 148GB, F-(systemowy) 1.35GB, teraz jest c- 118GB, d-147GB, f-31,5GB tylko po zmianie coś mi nie chce się łączyć z internetem? Czyżby te zmiany miały jakiś związek z brakiem internetu? Dodam, że połączenie jest (bezprzewodowe)

Nie, podział na partycję nie ma żadnego związku z internetem;)

Zasięg masz dobry?