Podział i łączenie filmu DVD- (pliki VOB,IFO,BUP)

(Nnaajjaa) #1

Witajcie,

szukam, szukam i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania…

Sprawa wygląda następująco:

Mam 2 filmy na DVD; na płycie nr 1 jest intro + reklama+ film, na płycie nr 2 brak intro+film

Chcę usunąć reklamę na płycie nr 1, na płycie nr 2 dodać intro do filmu. Mam foldery zarówno VIDEO_TS jak i AUDIO_TS (ten folder jest pusty).

Najpierw próbowałam DVD Decrypterem ale nic z tego nie wyszło, potem DVD Shrink 3.2 --> tworzyłam płytę DVD, przeciągałam tylko te pliki, które mnie interesowały (czyli pliki VOB, IFO, BUP przykładowo filmu i intra).Zapisywałam na dysku, potem nagrywałam to jako płytę DVD. Wszystko było by ok gdyby nie to,że ścieżka dźwiękowa " za wcześnie się zaczyna". Po prostu nie zgrywa się z z filmem, zarówno z intro jak i filmem.

Dodam, że usuwałam też planszę z menu,bo nie była aktywna po zmianach,więc wolałam już ją całkowicie usunąć.

Proszę o poradę czy mogę coś więcej zrobić przy pomocy DVD Shrink, co mogę jeszcze zrobić i jakim programem, żeby poprawnie posklejać materiał.

Format wyjściowy ma być taki sam jak wejściowy czy do odtwarzania na odtwarzaczu dvd.

Byłabym naprawdę wdzięczna za pomoc i wytłumaczenie co zrobić . Z góry serdecznie dziękuję :lol:

(Dimatheus) #2

Hej,

Generalnie dużo zależy od tego, co dokładnie zawierają te filmy DVD. Jeśli dodatkowe menu, to może być trudno. Jeśli tylko Intro, reklamę i film, to nie powinno być problemu. Możesz wtedy wykorzystać bezpłatny Freemake Video Converter. Do programu dodajesz katalog z plikami zgranymi z DVD korzystając z górnego menu. Wyrzucasz bądź wycinasz to, czego nie chcesz, a następnie wybierasz z dolnych ikonek format DVD i tworzysz albo materiał w katalogu, albo obraz płyty ISO bądź też bezpośrednio wypalasz materiał na krążku DVD.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Nnaajjaa) #3

Dziekuje za poradę :slight_smile:

Udało mi się DVD Decrypterem i DVD Shrink.

Zgrałam DVD Decrypterem na twardy dysk zawartość, później DVD Shrink tworzyłam nowe DVD i dodawałam tylko ten materiał, który chciałam + z innego folderu własne intro. Tworzyłam kopię ISO a potem DVD Decrypterem wypalałam płytkę . I wszystko pięknie śmiga :slight_smile:

W przyszłości wypróbujęTwojego sposobu.

Pozdrawiam

(Dimatheus) #4

Hej,

Czyli wróciłeś do źródła. Może było tak, że po prostu przy wcześniejszych próbach albo materiał był nie do końca poprawnie kodowany, albo błędnie coś zaznaczałeś, co powodowało rozjazd ścieżki audio z video.

Generalnie jest równie prosty z tym, że można wywalać też fragmenty poszczególnych sekwencji Video. W DVD Shrink możesz coś dodać lub nie, ale nie możesz na przykład uciąć końcowych napisów. W FVC jest to już możliwe. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus