Podział i łączenie filmu DVD- (pliki VOB,IFO,BUP)

Witajcie,

szukam, szukam i nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania…

Sprawa wygląda następująco:

Mam 2 filmy na DVD; na płycie nr 1 jest intro + reklama+ film, na płycie nr 2 brak intro+film

Chcę usunąć reklamę na płycie nr 1, na płycie nr 2 dodać intro do filmu. Mam foldery zarówno VIDEO_TS jak i AUDIO_TS (ten folder jest pusty).

Najpierw próbowałam DVD Decrypterem ale nic z tego nie wyszło, potem DVD Shrink 3.2 --> tworzyłam płytę DVD, przeciągałam tylko te pliki, które mnie interesowały (czyli pliki VOB, IFO, BUP przykładowo filmu i intra).Zapisywałam na dysku, potem nagrywałam to jako płytę DVD. Wszystko było by ok gdyby nie to,że ścieżka dźwiękowa " za wcześnie się zaczyna". Po prostu nie zgrywa się z z filmem, zarówno z intro jak i filmem.

Dodam, że usuwałam też planszę z menu,bo nie była aktywna po zmianach,więc wolałam już ją całkowicie usunąć.

Proszę o poradę czy mogę coś więcej zrobić przy pomocy DVD Shrink, co mogę jeszcze zrobić i jakim programem, żeby poprawnie posklejać materiał.

Format wyjściowy ma być taki sam jak wejściowy czy do odtwarzania na odtwarzaczu dvd.

Byłabym naprawdę wdzięczna za pomoc i wytłumaczenie co zrobić . Z góry serdecznie dziękuję :lol:

Hej,

Generalnie dużo zależy od tego, co dokładnie zawierają te filmy DVD. Jeśli dodatkowe menu, to może być trudno. Jeśli tylko Intro, reklamę i film, to nie powinno być problemu. Możesz wtedy wykorzystać bezpłatny Freemake Video Converter. Do programu dodajesz katalog z plikami zgranymi z DVD korzystając z górnego menu. Wyrzucasz bądź wycinasz to, czego nie chcesz, a następnie wybierasz z dolnych ikonek format DVD i tworzysz albo materiał w katalogu, albo obraz płyty ISO bądź też bezpośrednio wypalasz materiał na krążku DVD.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziekuje za poradę :slight_smile:

Udało mi się DVD Decrypterem i DVD Shrink.

Zgrałam DVD Decrypterem na twardy dysk zawartość, później DVD Shrink tworzyłam nowe DVD i dodawałam tylko ten materiał, który chciałam + z innego folderu własne intro. Tworzyłam kopię ISO a potem DVD Decrypterem wypalałam płytkę . I wszystko pięknie śmiga :slight_smile:

W przyszłości wypróbujęTwojego sposobu.

Pozdrawiam

Hej,

Czyli wróciłeś do źródła. Może było tak, że po prostu przy wcześniejszych próbach albo materiał był nie do końca poprawnie kodowany, albo błędnie coś zaznaczałeś, co powodowało rozjazd ścieżki audio z video.

Generalnie jest równie prosty z tym, że można wywalać też fragmenty poszczególnych sekwencji Video. W DVD Shrink możesz coś dodać lub nie, ale nie możesz na przykład uciąć końcowych napisów. W FVC jest to już możliwe. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus