Podział internetu radiowego bezprzwodowo

Witam

Chciałbym podzielić internet radiowy bezprzewodowo na dwa komputery. Mam dwa takie urządzenia:

http://allegro.pl/item403550956_router_ … _gw24.html

Do jednego z nich podłączyłem antenę która jest na dachu, skonfigurowałem go i przez tego routerka mam net na kompie ale przez kabel. Nie wiem jak skonfigurować tego drugiego. Jest podłączony z gniazda WAN do LAN w pierwszym routerze. Nie wiem jakie mam wpisac ustawienia numerów IP w tym drugim routerze.

Rozumiem ze pierwszy jest skonfigurowany ok, tylko nie wiem które IP wpisać na porcie WAN drugiego, gdzieś w sieci znalazłem że ma tam byc numer IP który mi przydzielił dostawca netu ale to nie działa. Klonowałem tez adres MAC z karty radiowej która dostałem i tez lipa. Może problem w tym że chce odbierać sygnał tą kartą którą do tej pory łączyłem się z netem? (te same adresy MAC, na routerze i na karcie).

Nie no jak Ci dobrze internet działa to na drugim nic nie klonujesz bo on jest już schowany przed dostawcą.

Antena na dachu>podłączona do wejścia na antenie w urządzeniu 1(APC) od tego urządzenia kabel prosty z jakiegokolwiek portu LAN do portu WAN urządzenia drugiego(AP) i daj przydzielanie z DHCP np. i drugie urządzenie aby pobierało z portu WAN przez DHCP a puszczało sieć i ustaw w nim DHCP lub static ale inną podsieć.

Czyli np. od dostawcy masz 192.168.0.1, puść 192.168.1.1 na urządzeniu pierwszym(APC) i daj na urządzeniu 2(AP) podsieć 192.168.2.1

Zauważ że zmienia się liczba przed ostatnią kropką.

I jak na pierwszy dobrze dasz sieć do skonfigurowania a pewnie dobrze jest to na drugim tylko musisz puścić inną, ustawić kanał i nazwe sieci, oraz jak pewnie byś chcial zabezpieczenia i powinno się łączyć.

Dzięki za łopatologiczne wytłumaczenie :wink: Śmiga bez problemu.