Podział Internetu Radiowego WRT-414

Witam.

Do komunikacji z wami wykorzystuję internet radiowy. Na dachu mam zamontowaną antenę. Do anteny coś tam pewnie podpięte. A później jakiś ruter. Z tego rutera wychodzą trzy kabelki sieciowe zakończone końcówkami RJ-45. Ja u siebie żeby się podłączyć posiadam zwykłą kartę sieciową. Konfiguruję w bardzo prosty sposób połączenie z dostawcą o tak:

  • W połączeniach sieciowych daję “Utwórz nowe połączenie”

  • Klikam “dalej”

  • Zaznaczam “Połącz z Internetem” i klikam “dalej”

  • Zaznaczam “Konfiguruj moje połączenie ręcznie” i znowu “dalej”

  • Zaznaczam “Połącz używając połączenia szerokopasmowego, wymagającego nazwy użytkownika i hasła” klikam “dalej”

  • Podaję nazwę i “dalej”

  • Podaję Login i Hasło klikam “dalej” później “zakończ”

Wiadomo połączam się i Internet ŚMIGA. (oczywiście mam WinXP)

U mojej ciotki na piętrze sprawa miała się analogicznie. Niestety niedawno u ciotki pojawił się komputer numer dwa i ruter PLANET WRT-414. Internet hulał jak trzeba ale komputery trzeba było sformatować i już sieci nie ma a osoba, która to magicznie osiągnęła zapadła się pod ziemię.

Sprawa jest powiedzmy “prosta” dla kogoś tak, dla mnie nie. Internet jaki mam opisałem. Tylko nie wiem jak skonfigurować PLANET WRT-414 żeby ciotka miała Internet ma dwóch kompach. Jak na razie pracuje na jednym kompie.

POMOCY

PLANET WRT-414 rozsyła net po lanie czy bezprzewodowo ?

PLANET WRT-414 Wedle tego co producent pisze jest w stanie wysyłać i tak i tak.

Chociaż ja chcę te komputery połączyć kablami. RJ-45 z internetem w Port WAN i po kabelku od rutera do komputera.

W konfiguracji szukaj czegoś takiego jak połączenie PPPoE.

bierzesz PLANET WRT-414 podpinasz kabel sieciowy w gniazdo LAN wpisujesz w przeglądarkę 192.168.0.1 (IP może się różnic najlepiej sprawdź wpisując ipconfig/all w cmd ) po zalogowaniu wybierasz zakładke General Setup kolejna na zakładkę WAN wybierasz Dynamic IP klikasz na Apply

ponizej wybierasz jeszcze cos takiego jak DNS i wpisujesz takie 192.204.152.34 , 194.204.1591.1 i Apply następnie zakładka LAN w pola IP Address : wpisujesz 192.168.3.1 lub inny, IP Subnet Mask zostawiasz tak jak jest w DHCP Server zmieniasz

192.168.0.100 na 192.168.3.100 i tak samo na końcowym adresie 192.168.3.200 i Aplly

jesli chce udostepnic jeszcze bezprzewodowo to zakładka Wireless zostawiasz Enable

wchodzis do Wireless Setting tam ustawiasz kanal i nazwe sieci nastepnie Security Settings w Encryption wybierasz jedno z dostepnych metod zabezpeczen po skonfigurowaniu wsadzasz w WAN kabel którym udostępniasz połączenie z wcześniejszego router ,podpinasz do WRT-414 drugi kabel i internet powinien być dostępny na obydwu kompach u cioci :wink: