Podział internetu z komputera do routera

Witam, chciałbym za pomocą komputera z dostępem do internetu (wlan usb), zrobić przy pomocy routera sieć

wlan usb ==>komputer ==>  router ==> drugi komuter (poprzez wifi lub lan), smartfon

 pierwszy komputer posiada Windows XP

router jest firmy pentagram cerberus od neostrady (używany wcześniej tylko jako hub,)

Problem polega na tym że nie mogę skonfgurować obu połączeń w pierwszym komputerze, gdy dział internet z usb, to podłączam router kablem, wtedy internet całkiem znika.

Udostępnianie łącza na windowsie było włączone, grzebałem też w ustawieniach sieciowych ale nie dałem sobie rady.

Czy wogóle da rade coś takiego zrobić??

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

USB wlan? czyli masz podłączoną na usb karte sieciową tak?

 

jest ona zgodna z tymi standardami co masz ustawione w routerze?

 

zmień może szyfrowanie na WPA i ustaw np AES jeżeli router to umożliwia.

 

może któreś z urządzen nie jest zgodne ze standardem N powodów może być masa.

 

dhcp jest włączone?

 

co do tego udostepniania to nie trzeba tego zaznaczać

 

jeżeli urządzenie np ma karte WLAN możesz również zrobićz tego acces pointa np cfospeed to udostepnia, inne programy pewnie też.

 

 

ale swoją drogą po co chcesz robić takie dziwne połączenie?

Prawdopodobnie dlatego, że pobierasz z routera konfigurację protokołu IP, która zmienia Ci bramę domyślną. Na Windowsie ustaw statyczne IP (tu nie podajesz adresu bramy) z podsieci, w której jest router lub ustaw adresację wedle twojego uznania, włącz udostępnianie połączenia i podłącz się do portu LAN, nie WAN (możesz, ale tu będzie potrzebny kabel krosowany, jeśli twoja karta nie posiada auto MDI-MDIX).