Podział internetu za pomocą routera


(Szantall) #1

Witam! Mam pytanie dot. podłączenia bezprzewodowego routera pod mój internet (upc 25) Nie znam się na tym kompletnie i mam kilka pytań- czy taki manewr spowoduje spadek mojego łącza? i czy podłączony w ten sposób laptop będzie korzystać z mojego IP? Sygnał ma wychodzić poza mój dom.Powiem szczerze,że nie mam ochoty dzielić się netem dlatego wszystkie minusy będą mile widziane. Nie mam pewności w jaki sposób pomysłodawca będzie korzystać z mojego internetu dlatego proszę o pomoc!


(Darek88r) #2

Lącza z upc nie wolno dzielić poza lokal


(Szantall) #3

O to już jakiś dobry argument tylko że uparty pomysłodawca stwierdzi,że to tak samo jakbym ja miał ten laptop u siebie i nikt mi nie udowodni, że udostępniam sygnał dalej. W jaki sposób obalić ten argument ? Czy technicy z UPC mogą jakoś to wykryć? Proszę pomóżcie bo muszę się jakoś wykręcić i potrzebuje wyciągnąć przysłowiowego asa :stuck_out_tongue:


(Unga Unga) #4

Chyba żadnego łącza nie można dzielić poza lokal. Sprawdź w regulaminie umowy.

Poza tym podział łącza wpłynie na spadek szybkości jeśli osoba której zrobisz przysługę będzie ściągała pliki.


(roobal) #5

Łącze będzie po prostu dzielone na liczbę podłączonych komputerów. Jeśli router nie będzie miał opcji chociażby prostego QoS czy z zaawansowanego z możliwością podziału pasma, to inni w sieci mogą zawalać łącze programami P2P.

Tak, IP niezależnie czy publiczne czy prywatne to jedno konkretne zostanie przydzielone do routera a sam router będzie przydzielał kolejne adresy prywatne w tym wypadku. Czyli załóżmy, że obecnie masz IP 10.0.20.200 to ten adres dostanie router a komputery podpięte do routera uzyskają, np. takie adresy 192.168.0.1 , 192.168.0.2 itd.

Po prostu powiedz _ nie _ i tyle, nawet jeśli miałby się obrazić. Czasami trzeba być asertywnym.

Prawdopodobnie bezprzewodowo, od biedy po kablu, jeśli mieszka dość blisko ale po kablu to ktoś może poznać, że łącze udostępniasz, chociażby technik jakby musiał przyjść naprawiać jakąś usterkę :slight_smile:

Ja bym mu powiedział, że zbyt dużo uprzejmych donosicieli może mieszkać w okolicy :wink:

Owszem, to że rozdzielasz łącze to jak najbardziej ale że komuś obcemu udostępniasz to już niekoniecznie.

Rozumiem, że Ty już jesteś podłączony do sieci i korzystasz z usług UPC? Czy dopiero chcecie się podłączyć do tej sieci?

Pozdrawiam!


(Unga Unga) #6

Dodam, że jeśli ten ktoś jest fanatykiem ściągania np. z serwerów RapidShare czy np. Megaupload, a Ty chciałbyś też coś ściągnąć z tych serwerów to możesz się nie dopchać bo są limity czasowe. Jakby nie patrzeć to dzielenie łącza z kimś obcym jest bardzo złym pomysłem.

Pozwolę sobie wspomnieć o serfowaniu po stronach porno np. pedofilskich przez tą osobę. Poczekaj tylko kiedy wpadną Ci "Policaje" na chatę i pójdziesz siedzieć bo wszystko będzie wskazywało na twój numer IP :lol:


(Szantall) #7

Tak chce bez przewodowo (bo jaka to roznica czy klatke obok czy u mnie w mieszkaniu..), ale tu własnie miałem na mysli to co napisała @Unga Unga o serfowaniu po nie wiadomo jakich stronach. Po za tym moj komputer jest stary i nie chce mu podpinac dodatkowego sprzetu choc to pewnie nie ma nic do rzeczy:P


(roobal) #8

Masz na myśli podpinanie routera czy innego komputera? Tak poza tym nie odpowiedziałeś na moje pytania :wink:

Pozdrawiam!


(Unga Unga) #9

Z tego co rozumiem to chodzi o połączenie laptopa do rutera bezprzewodowo WiFi.

unknown_artist starość twojego komputera nie ma nic do rzeczy.

Powiedz tej osobie NIE i koniec. Powiedz, że nie chcesz Policji na chacie :slight_smile:


(Szantall) #10

Tak ja już korzystam z usług UPC.

Tak właśnie tak- router miał być podpięty do mojego modemu upc i bezprzewodowo miał dawać sygnał do laptopa. Ale już sprawdziłem umowę i poza lokal nie wolno.

Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za odpowiedzi- bardzo mi pomogliście!