Podział internetu

Witam posiadam Wireless-N ADSL2+ Modem Router oraz internet 6 mb/s .Chciałbym go podzielić na dwa komputery tak by wzajemnie sobie nie przeszkadzały .Gdy siostra włącza swój komputer pinig skaczą do 1000-1500 co uniemożliwia mi granie w gry online.

kup sobie delinka 524T tam masz przydzielić różne prędkości poszczególnych portach

Zainteresuj się opcją QoS na routerze.

Sugeruję nacisnąć przycisk wykrzynika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Sieci.

Wiem co to qos ale tam mogę tylko nadawać priorytet grą itd , ale jak podzielić internet w google szukam już 2h i nic nie ma

Powinny być opcje związane z przepustowością łącza (słowo kluczowe: bandwidth), być może na określonych portach albo na określone komputery. Pomoc - instrukcja obsługi do routera, albo wykonaj zrzut ekranu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1294532.html z ustawień routera w części dotyczącej QoS i wrzuć na przykład na http://imgup.pl/ albo http://fotosik.pl/ i pokaż na forum. A jeżeli nikt nie będzie miał pomysłu, napisz na tamtym forum, gdzie jest instrukcja odnośnie tworzenia zrzutów ekranu.

Screen Qos- http://imgup.pl/di-CUJ8.jpg

Chyba chodzi o opcję “Priorytet dostępu do Internetu”.