Podział jednego obrazka na małe

Witam tak jak w temacie zależy mi na “pocięciu” banera na małe tak aby umieścic go na stronce ona wtedy szybciej się ładuje a efekt jest ten sam. Ale do rzeczy jakiego programu mogę użyc do takiego zabiegu. Z góry dizęki za info :lol:

Image ready (dołączony do ps’a)

tniesz podobnie jak loyout (tutek jest na forum)

zapisujesz jako obrazki

czyli jak niestety nie mam ps’a po polsku i nie bardzo kumam

W tym stwierdzeniu są 2 błędy:

  • strona szybciej się nie ładuje. Porównaj wielkość bannera (ilość bajtów) oraz zsumowaną wielkość wszystkich jego kawałków, gdy go potniesz.

  • efekt nie jest ten sam i to wcale nie jest kwestia gustu. Banner w całości jest spójny i jeśli go nie ma to widać jedno puste miejsce. Puzzle wczytują się wszystkie jednocześnie i to widać, pojawia się szachownica. Ta metoda jest stara jak Internet, sprawdza się tylko dla modemowców i nikt już jej nie stosuje.

możliwe ale to jedyny sposób żeby osiągną taki efekt jak na tej stronce(u góry z prawej)

http://moto.allegro.pl/item166490039__p … _led_.html

Tylko że bardziej zaawansowany :shock:

Nie jest to jedyny sposób :slight_smile: Chociaż w tym przypadku przyznaję, że pocięcie bannera jest najwygodniejszym sposobem.

Tą inną możliwością jest utworzenie mapy obrazka, tzn. na obrazek zostają nałożone obszary, do których można przypisać odnośniki. Wszystko dzieje się w HTMLu i obrazka się nie zmienia. Metoda nie zawsze odpowiednia ale bardzo dokładna i skuteczna. Linkiem nie musi być prostokąt, może nim być dowolny wielokąt dzięki czemu unikamy obecności linka tam, gdzie nie powinno go być, np. lewy-górny obszar linku “o nas” w aukcji, do której link podałeś.

Jeszcze inną możliwością jest wstawienie obrazka, całego bannera jako tła tabelki lub DIVa i umieszczenie na tym odpowiednio ustawionych linków tekstowych za pomocą lub .

mapa jest lepszym rozwiazaniem niz ciecie obrazka