Podział na partycje i formatowanie

Z systemu mogę sformatować 2 dyski, a systemowy mam o ile się nie z instalatora xpka, ktoś może mi powiedzieć gdzie mam zmienić podział na partycje?Gdzie się usuwa wpisy do rejestru?

lool zdecyduj się co chcesz robić… Usuwać wpisy, formatować dysk czy go partycjonować :? Bo nic nie można się domyśleć.

W czym dokładnie problem?

Ale co chcesz osiągnąc? Dyski podzielisz przy (podczas) instalowania Windows.

Jak również systemową partycje możemy podzielić za pomocą narzędzia G-parted.(bez ponownej instalacji systemu)

lepiej :

…i będziemy wiedzieć wszystko …

No więc na systemowym mam 3.89 gb wolnego(a mam jeszcze 2 w połowie wolne 36gb dyski), i mi teraz ciągle pisze, że jest za mało, pozatym pojawiają mi się te wnerwiające stronki CiD(wiecie o co chodzi?)

i jeszcze pare rzeczy o którym się nie śniło filozofom(np.ostatnio piosnki z wrzuty nie chodzą). Generalnie moim celem jest sformatowanie i przyłączenie do większego dysku, partycji systemowej.

Wpisy rejestru chce usunąc bo ponoć to może pomóc jak reinstaluje gry, niby jest program do tego jakimś tam, ale nie wiem co i jak.

Jak masz 2 dyski to lipa - nie pozamieniasz, ale jak masz jeden dysk i kilka partycji to można przesuwać do woli.

Ja nie wiem,

Nie widze zwiąsku z pojemnością dysku i ilością wolnego miejsca…

Zrobisz to podczas instalowania Windowsa ale wtedy stracisz dane na dyskach których rozmiar będziesz zmieniał, jak nie chcesz utraty danych to jakiś program zarządzający partycjami np. PQMagic (płatny) lub jakichś odpowiednik.

Jak będziesz reinstalowal system to i rejestr się wyczyści, a jak nie to np. program RegSupremePRO

Związek jest,choć nie z samą pojemnością bo przy okazji likwidacji dysków i restrukturyzacji partycji usunę programy szpiegowskie, wrzuta to po prostu przechyliła czarę goryczy.

Ale żeby było szybciej to lepiej z przed reinstalacją xpka sformatować niesystemowe dyski?Dane z dysków zamierzam przegrać i wgrać spowrotem część, żeby gry chodziły po takiej operacji to ponoć jest dobrze wyczyścić wpisy rejestru.

Po zgrywaj co Ci potrzebne z komputera - żeby było szybciej w instalatorze usuwa się wszystkie partycje z dysku (razem z danymi) i tworzy nowe o dedykowanych rozmiarach po czym instalator je formatuje a na wskazaną jako systemową wgrywa system.

(aha, ja mówię o instalatorze od wersji Xp PRO, ale chyba wersja HOME ma taki sam instaler - ale nie dam głowy uciąć)