Podział na partycje, uprawnienia użytkowników

Witam

Chciałbym zrobić Reinstalację systemu Windows xp pro. Mam problem z podziałem dwóch dysków na partycje ( 40 i 80 gb). Oraz z kontami użytkowników. Z komputera będą korzystać 2 osoby. Do tej pory zawsze było tylko jedno konto administratora na którym oboje pracowaliśmy.

Teraz chciałbym aby uprawnienia i partycje wyglądały tak:

1 dysk 40 gb – 2 partycje:

1: 39 gb – Windows + programy

2: 1 gb – pliki temp (gdzieś wyczytałem ze dobrze jest utworzyć osobną partycje na pliki temp w systemie plików FAT 16)

2 dysk 80gb – 5 partycji:

1: 30 Gb - gry

2: 20 gb – Dokumenty

3: 10 Gb - Muzyka

4: 10 gb – przeznaczona tylko do siostry piosenek, zdjęć, ogólnie jej dokumentów.

5: 10 gb – Downloads

Uprawnienia konta mojej siostry:

-możliwość zapisu i odczytu pilików z 4-tej partycji (10 gb)

-możliwość uruchamiania niektórych programów z partycji z systemem i programami (Winiar, winamp, gadu gadu, Office, opera/firefox, avast, zonealarm, skype).

-możliwość uruchomienia niektórych gier z partycji Gry (30 gb)

-brak dostępu do partycji Dokumenty, downloads, muzyka, temp.

Czy jest możliwy taki podział i przyznanie takich uprawnień? Dzisiaj zrobiłem testowe nowe konto i chciałem zablokowac dostęp do jednej partycji i gdy wybrałem wszystkie opcje na odmów dla użytkowników to straciłem dostęp na koncie administratora i musiałem przez zaawansowane opcje w zakładce zabezpieczenia przywrócić uprawnienia. Więc jak zrobić aby zablokować dostęp na jednym z kont do niektórych partycji? I czy w ogóle taki podział jest dobry?

po co tak ciachać dysk??? Zmniejszysz tylko pojemność dysków :wink:

Utwórz 4 partycje.

1 np ~20 GB system i programy

  1. ~20 GB Instalki

  2. ~75 GB na Twoje dokumenty i siostry i gry

4 ~5 GB temp #-o

  1. Uprawnienia nadajesz spod Windows. najlepiej, żeby siostra miała konto administratora. Niektóre programy nie będą się uruchamiać na koncie z ograniczeniami :wink:

  2. Do tych 80 GB ustawiasz przydział np 20 GB żeby nie szalała :wink:

  3. Co do tego temp #-o Pewnie miałeś na myśli plik wymiany. #-o

Co do temp to prawy na Mój komputer>właściwości>zaawansowane>zmienne środowisko>i tam ustawiasz ścieżkę do folderu temp na tej partycji