Podział Neostrady - Odbiór przez AP

Witam.

Wiedza moja w zakresie sieci jest znikoma.

Jedyne co wiem, to :

Mam Neostradę z Livebox-em

  • Access Point Air Link

  • Antenę do AP z kablem o długości 5m.

Kiedyś AP i antena służyły do odbierania internetu od kolegi droga radiową.

Teraz pracuję jakieś 70 m od mieszkania, w którym mieszkam, i niestety nie ma tam zasięgu mojej Neostrady.

Czy jest możliwość przestrojenia tego AP i wykorzystania do odbierania internetu ?

Znalazłem w internecie opinie, że można, że nie można.

Niektórzy twierdzą, że to zrobili, ale opisu nie ma.

Czy mogę prosić o pomoc dla zielonego, co powinienem wykonać z AP i Livebox-em aby to działało, jeżeli się da w ogóle ?

Dziękuję.

Zacznijmy od tego, ze udostepnianie neo poza lokal jest zlamaniem umowy.

@TheBushey jak nie masz nic mądrzejszego do dodania to rozumiem, że nabijasz sobie punkty ?

@ fishguts_support - podłącz AP-ka do liveboxa - AP na okno tak abyś go widział z okna w pracy i jak pomiędzy nie ma przeszkód to powinno śmigać.

W AP-ku skrętkę podłącz do 1 z 4 wejść LAN - wtedy uprawnienia będzie nadawał Livebox.

woYtas , i TY uczestnik tylu zlotów propagujesz łamanie zasad obowiązujących w umowie ? TheBushey ma rację , mało tego , woYtas łamiesz regulamin tego forum , poczytaj . Kolega nie nabijał punktów a grzecznie przestrzegł . Pozdrawiam .

Dziękuję za pomoc.

Poradziłem sobie i działa. :wink:

Wiadomość dla bojowników o prawa Telekomunikacji Polskiej.

Mieszkanie, w którym pracuję należy także do mnie.

Nie udostępniam Neostrady nikomu innemu, korzystam z niej sam.

Płacę za umowę i świadczone usługi.

W drugim mieszkaniu nie ma możliwości montażu Neostrady, ponieważ jakimś trafem tam Telekomunikacja nie chce, nie może…

Proponuję, aby osoby stojące na straży regulaminowych postów, poczytały wypowiedzi moderatorów.

Sami pomagają w takich wątkach, a Tych, którzy niejednokrotnie coś powiedzą, karzą.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

DO ZAMKNIĘCIA.

Po co te osobiste wycieczki?

Dodane 20.12.2010 (Pn) 21:04

Tylko się nie ździw jeśli życzliwy doniesie do TP co robisz - nie wolno udostępniać neo po za lokal. Czy to jest takie niezrozumiałe?