Podział partycji na dwa dyski

(koniczek3) #1

Witam. Właśnie dzieliłem dysk na dwa. Robiłem to programem EASEUS Partition Master 5.5.1 Home Edition. Zrobiłem dokładnie tak jak według wszystkich rad. Kiedy uruchomiłem komputer ponownie, robiło się robiło, nagle error i od tamtej pory nie mogę odpalić kompa bo jest bluescreen. Co mam zrobić ? Chciałbym chociaż dostać się do programów żebym wiedział co miałem, a potem postawić na nowo system. Proszę o szybką odpowiedź.

(skrzek) #2

spróbuj pobrać Gparted (wypalić obraz na płycie i zabootować)

przeskanować dyski pod kątem błędów, ustawić żądaną pojemność partycji (przy użyciu opcji resize).

(Aleksander) #3

Przed podziałem dysku na partycje zrobiłeś defragmentację? Tutaj upatrywałbym przyczyny problemów.

Jeśli natomiast potrzebujesz tylko podejrzeć zawartość dysku, ew. coś skopiować - spróbuj odpalić jakiegoś linuxa LicveCD (np. Ubuntu?).

(koniczek3) #4

Zrobiłem już defragmentacje 3 razy. Wszystko było ok. Zwolniłem miejsce itp. Mógł bym teraz coś zrobić z tym chdozi mi tylko o dane ? Muszę tylko spisać programy itp i postawić system na nowo :wink:

(Aleksander) #5

Linux LiveCD dla Ci dostęp do dysku. Po prostu odpal go z płyty - bez instalacji.