Podział partycji na dwa dyski

Witam. Właśnie dzieliłem dysk na dwa. Robiłem to programem EASEUS Partition Master 5.5.1 Home Edition. Zrobiłem dokładnie tak jak według wszystkich rad. Kiedy uruchomiłem komputer ponownie, robiło się robiło, nagle error i od tamtej pory nie mogę odpalić kompa bo jest bluescreen. Co mam zrobić ? Chciałbym chociaż dostać się do programów żebym wiedział co miałem, a potem postawić na nowo system. Proszę o szybką odpowiedź.

spróbuj pobrać Gparted (wypalić obraz na płycie i zabootować)

przeskanować dyski pod kątem błędów, ustawić żądaną pojemność partycji (przy użyciu opcji resize).

Przed podziałem dysku na partycje zrobiłeś defragmentację? Tutaj upatrywałbym przyczyny problemów.

Jeśli natomiast potrzebujesz tylko podejrzeć zawartość dysku, ew. coś skopiować - spróbuj odpalić jakiegoś linuxa LicveCD (np. Ubuntu?).

Zrobiłem już defragmentacje 3 razy. Wszystko było ok. Zwolniłem miejsce itp. Mógł bym teraz coś zrobić z tym chdozi mi tylko o dane ? Muszę tylko spisać programy itp i postawić system na nowo :wink:

Linux LiveCD dla Ci dostęp do dysku. Po prostu odpal go z płyty - bez instalacji.