Podział partycji w PartitionMagic 8

Witam. Mam 3 partycje C D i E. Chciałbym przeznaczyć trochę miejsca z partycji E na partycję C. Zmniejszam rozmiar partycji “Resize/Mode” i tworzy się nowe osobne miejsce. Klikam na partycję C “Resize/Mode” i niestety nie mogę powiększyć partycji o to miejsce co wcześniej zmniejszyłem partycję E.

Wszystkie partycje są NTFS

Masz pełną orginalną wersje czy trial ?

jeśli masz założone partycje w takiej kolejności na dysku:

c, d, e

to po zmianie rozmiaru partycji E na mniejszą, aby powiększyć C musisz:

  1. przesunąć partycję E w górę do końca dysku (o rozmiar wolny uzyskany ze zmniejszenia) - Move [max w prawo na widoku dysku]

  2. przesunąć partycję D w górę aby przylegała do E - Move [max w prawo na widoku dysku].

  3. powiększasz partycję C - Resize.

[

Tak jak pisze grzegorzch

Niech liczby 1 2 3 4… oznaczają sektory na dysku to obrazowo:

1 2 3 Partycja C 4 5 6| 7 8 9 partycja D 10 11 12| 13 14 15 partycja E 16 17 18|

Po zmianie:

1 2 3 Partycja C 4 5 6 7 8| 9 partycja D 10 11 12 13 14| 15 partycja E 16 17 18|

Czyli najpierw musisz zmniejszyć partycję E z lewej strony, przesunąć partycję D w prawo i o wolną przestrzeń zwiększasz partycję C.

Partition magic - musi być pełna wersja, a najlepiej uruchamiany z płyty bootowalnej. Może też być np.darmowy program geparted. Jest na wortalu w dziale programy.

Mam pełną wersje. Dzięki za pomoc, problem rozwiązany :wink:

Musze odkopać

Kiedy po restarcie zaczyna PM 8.0 robić swoje, to wyskakuje błąd

Error 1529 while executing batch

Error 1529 Information miss match in directry entry

Zobacz tutaj. A potem sprawdź partycje, które chcesz zmieniać chkdskiem.

P.S. Tak na marginesie - zdecydowanie lepiej dla Twojego samopoczucia i danych będzie jeżeli do “dłubania” w partycjach (zwłaszcza jeżeli to NTFS) użyjesz innego programu, np. BootIt NG, zamiast Partition Mag… Killera :slight_smile: