Podział radiówki za pomoca routera PLANET WRT 414

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum!

Mój problem tyczy się wymienionego wyżej routera którego podpiąłem do access pointa PLANET WAP-4036.

Posiadam łącze radiowe ze stałym adresem IP, publiczym adresem IP. Zakupiłem więc sprzęt który wyżej wymieniłem ponieważ chciałem podzielić łacze i rozesłac sygnał bezprzewodowo abym miał internet w całym domu. Kiedy wszytko zmontowałem do kupy wszytko niby działa jest LAN można grać w gry na lanie ale nie ma internetu… Skonfigurowałem łącze, określiłem do jakiej sieci chcę sie polączyć i nic… Niewiem co jest grane… Mój kuzyn który się na tym trochę zna próbował to jakos zrobić żeby działało ale stwierdził że to powinno działać i on nie umie nic na to poradzić że nie działa.

Prosze o pomoc wszystkich uzytkowników któzy się znają na sieciach aby mi pomogli.

Czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam

Rozumiem, że wcześniej na tym APku pracowałeś normalnie? Czyli Internet jest jeśli podłaczysz kompa bezpośrednio pod AP, z ominięciem routera?

Jeśli tak, to omijając prawdopodobieństwo złej konfiguracji routera (mówisz, że kuzyn wie co robi), to możliwe, że admin sieci dał limit na TTL’ach > http://pl.wikipedia.org/wiki/Time_To_Live

Słyszałem, że jakoś tak potrafią blokować :slight_smile:

Pozdrawiam

Jeszcze wyżej masz tylko tytuł, a my nad nie wiemy co to za router… Poza tym ja bym mimo wszystko nie odrzucał błędnej konfiguracji, bo na tym świecie tylko śmierć ci podatki są pewne :stuck_out_tongue:

Czy na pewno na WAN zostało wybrane static IP i przypisane ręcznie wszystkie numery?

Sory za brak podanych info. Router mam planet wrt 414. I ap wap4036. Wlasnie przed chwilą udalo mi się skonfigurować połączenie i mam neta gdy podepne router do kompa przez kabel ethernet. A chcialbym miec go przez karte bezprzewodowa przez AP i tak wlasnie internet nie dziala. Prosze o pomoc w skonfigurowaniu tego access pointa