Podział radiówki za pomoca routera PLANET WRT 414


(Fish 92) #1

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum!

Mój problem tyczy się wymienionego wyżej routera którego podpiąłem do access pointa PLANET WAP-4036.

Posiadam łącze radiowe ze stałym adresem IP, publiczym adresem IP. Zakupiłem więc sprzęt który wyżej wymieniłem ponieważ chciałem podzielić łacze i rozesłac sygnał bezprzewodowo abym miał internet w całym domu. Kiedy wszytko zmontowałem do kupy wszytko niby działa jest LAN można grać w gry na lanie ale nie ma internetu... Skonfigurowałem łącze, określiłem do jakiej sieci chcę sie polączyć i nic... Niewiem co jest grane... Mój kuzyn który się na tym trochę zna próbował to jakos zrobić żeby działało ale stwierdził że to powinno działać i on nie umie nic na to poradzić że nie działa.

Prosze o pomoc wszystkich uzytkowników któzy się znają na sieciach aby mi pomogli.

Czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam


(Voytec749) #2

Rozumiem, że wcześniej na tym APku pracowałeś normalnie? Czyli Internet jest jeśli podłaczysz kompa bezpośrednio pod AP, z ominięciem routera?

Jeśli tak, to omijając prawdopodobieństwo złej konfiguracji routera (mówisz, że kuzyn wie co robi), to możliwe, że admin sieci dał limit na TTL'ach > http://pl.wikipedia.org/wiki/Time_To_Live

Słyszałem, że jakoś tak potrafią blokować :slight_smile:

Pozdrawiam


(kostek135) #3

Jeszcze wyżej masz tylko tytuł, a my nad nie wiemy co to za router... Poza tym ja bym mimo wszystko nie odrzucał błędnej konfiguracji, bo na tym świecie tylko śmierć ci podatki są pewne :stuck_out_tongue:

Czy na pewno na WAN zostało wybrane static IP i przypisane ręcznie wszystkie numery?


(Fish 92) #4

Sory za brak podanych info. Router mam planet wrt 414. I ap wap4036. Wlasnie przed chwilą udalo mi się skonfigurować połączenie i mam neta gdy podepne router do kompa przez kabel ethernet. A chcialbym miec go przez karte bezprzewodowa przez AP i tak wlasnie internet nie dziala. Prosze o pomoc w skonfigurowaniu tego access pointa