Podział twardziela (112GB) na partycję (WinXP)

Witam, chcę podzielić mój dysk twardy na dwie partycję (112GB). Myślałem nad takim rozwiązaniem:

Dysk C (systemowy)-15GB (system+programy)

Dysk D-Reszta (filmy, muzyka, gry itd…)

Co o tym sądzicie? Czy dysk systemowy może mieć tak ilość miejsca?

Może być za mało jeśli sporo programów instalujesz(lub duże)…Daj dla spokoju 25…

Ale jeśli nie instaluje sporo programów lub zajmują one mało miejsca to starczy nawet i 12 GB. Mnie XP zajmuje niecałe 4-5 GB.

Witam.

Na C : \ przydziel 10GB (spokojnie wystarczy) - plik stronicowania oraz punkty przywracania systemu też trochę miejsca potrzebują. Resztę podziel po 50% i wystarczy.

Posiadam 80-gigabajtowy dysk (dokładnie mam 74 GB) - jak każdy musiałem podjąć decyzję, ile na co dać. Jako, że nie mam jakieś kosmicznej pojemności, postanowiłem przydzielić to tak :

25,5 GB (na oko dzieliłem, tyle wyszło :wink: ) na system oraz programy. Aktualnie mam wolne 10 GB, tak w zapasie. Nie mam dużej liczby programów, kiedyś miałem ich więcej - miałem wolne ok. 3-4 GB.

Warto dodać, że Przywracanie systemu i inne “■■■■■ółki” mam włączone - nie raz uchroniło mnie to przed reinstalacją systemu. Naturalnie, resztę mam na najpotrzebniejsze rzeczy, które są mi potrzebne pod ręką (muzyka, pliki tekstowe itp. - no i oczywiście zdjęcia, gdyby inne nośniki, na których je trzymam zawiodły - oczywiście nie chcę tego, oraz nikomu nie życzę :wink: )

Przydzielenie miejsca jak dla mnie to sprawa każdego z osobna. Jeden może potrzebować tylko 5 GB, inny potrzebuje większej ilości ‘softu’, co przekłada się na ilość potrzebnego miejsca. Niektórzy potrzebują “wypaśnych” programów, które zajmują o wiele więcej miejsca na dysku, niż jego odpowiedniki, tak samo funkcjonalne lub bardziej, które zabierają o wiele mniej miejsca na dysku (np. Adobe Reader w najnowszej wersji potrzebuje o wiele więcej miejsca na dysku, niż taki Foxit Reader).