Podział twardziela (112GB) na partycję (WinXP)

(system) #1

Witam, chcę podzielić mój dysk twardy na dwie partycję (112GB). Myślałem nad takim rozwiązaniem:

Dysk C (systemowy)-15GB (system+programy)

Dysk D-Reszta (filmy, muzyka, gry itd...)

Co o tym sądzicie? Czy dysk systemowy może mieć tak ilość miejsca?

(Lukaszk 89) #2

Może być za mało jeśli sporo programów instalujesz(lub duże)..Daj dla spokoju 25..

(system) #3

Ale jeśli nie instaluje sporo programów lub zajmują one mało miejsca to starczy nawet i 12 GB. Mnie XP zajmuje niecałe 4-5 GB.

(marcin82) #4

Witam.

Na C : \ przydziel 10GB (spokojnie wystarczy) - plik stronicowania oraz punkty przywracania systemu też trochę miejsca potrzebują. Resztę podziel po 50% i wystarczy.

(sla17) #5

Posiadam 80-gigabajtowy dysk (dokładnie mam 74 GB) - jak każdy musiałem podjąć decyzję, ile na co dać. Jako, że nie mam jakieś kosmicznej pojemności, postanowiłem przydzielić to tak :

25,5 GB (na oko dzieliłem, tyle wyszło :wink: ) na system oraz programy. Aktualnie mam wolne 10 GB, tak w zapasie. Nie mam dużej liczby programów, kiedyś miałem ich więcej - miałem wolne ok. 3-4 GB.

Warto dodać, że Przywracanie systemu i inne "pierdółki" mam włączone - nie raz uchroniło mnie to przed reinstalacją systemu. Naturalnie, resztę mam na najpotrzebniejsze rzeczy, które są mi potrzebne pod ręką (muzyka, pliki tekstowe itp. - no i oczywiście zdjęcia, gdyby inne nośniki, na których je trzymam zawiodły - oczywiście nie chcę tego, oraz nikomu nie życzę :wink: )

Przydzielenie miejsca jak dla mnie to sprawa każdego z osobna. Jeden może potrzebować tylko 5 GB, inny potrzebuje większej ilości 'softu', co przekłada się na ilość potrzebnego miejsca. Niektórzy potrzebują "wypaśnych" programów, które zajmują o wiele więcej miejsca na dysku, niż jego odpowiedniki, tak samo funkcjonalne lub bardziej, które zabierają o wiele mniej miejsca na dysku (np. Adobe Reader w najnowszej wersji potrzebuje o wiele więcej miejsca na dysku, niż taki Foxit Reader).